۳ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۱
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84553853
۰ نفر

برچسب‌ها

اتیوپی در بیم و امید؛ فرانسه هم اتباع خود را فراخواند

تهران - ایرنا - به دنبال تهدید پیشروی نیروهای تیگرای به سمت آدیس‌آبابا و اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی دولت اتیوپی، فرانسه نیز همانند انگلستان و آمریکا از اتباع خود خواست تا هر چه سریعتر پایتخت اتیوپی را ترک کنند.

به گزارش ایرنا،  دولت اتیوپی به دنبال تهدید «جبهه آزادیبخش تیگرای» مبنی بر پیشروی به سمت آدیس آبابا پایتخت این کشور در سراسر اتیوپی اعلام حالت فوق‌العاده کرده است.

به نقل از روزنامه لوموند فرانسه، سفارت فرانسه در آدیس‌آبابا پس از آن که انگلستان و آمریکا اتباع خود را از خاک سودان فراخواندند، از فرانسوی‌های مستقر در اتیوپی خواست تا با پیشروی نیروهای ضد دولتی از منطقه تیگرای به سمت آدیس‌آبابا هر چه سریعتر با پرواز آدیس‌آبابا را ترک کنند.

سفارت فرانسه در آدیس‌آبابا در ایمیلی از تمامی اتباع مستقر در اتیوپی خواست بدون تاخیر این کشور را ترک کنند.

پیشتر، انگلستان و آمریکا هم درخواست‌های مشابهی از اتباع خود کرده‌اند.

آمریکا روز دوشنبه بار دیگر به شهروندانش در اتیوپی هشدار داد فورا و به صورت داوطلبانه این کشور جنگ زده را ترک کنند و هشدار داد که تخلیه نظامی به سبک و سیاق افغانستان، در اتیوپی در کار نخواهد بود.

 دولت اتیوپی به دنبال تهدید «جبهه آزادیبخش تیگرای» مبنی بر پیشروی به سمت آدیس آبابا پایتخت این کشور در سراسر اتیوپی اعلام حالت فوق‌العاده کرده است.

شورشیان می‌گویند بالاخره ظرف چندماه و حتی چندهفته، پایتخت را تصرف خواهند کرد.

۹ جنبش مسلحانه در اتیوپی اعلام کردند که عزم خود را برای پیشروی به سوی آدیس آبابا پایتخت و سرنگون کردن دولت "آبی احمد" نخست وزیر جزم کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha