۲ هزار کیلوگرم فرآورده خام غیربهداشتی در شازند کشف شد

اراک - ایرنا - رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شازند گفت: ۲ هزار و ۸۰ کیلوگرم فرآوده خام دامی غیربهداشتی در این شهرستان کشف و ضبط شد.

دکتر«رضا معینی مقدم» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این محصولات شامل مرغ گرم و قطعه‌بندی شده است که در جریان چهار هزار و ۱۸۵ مورد بازدید مستمر و نظارت بهداشتی بر مراحل تولید، استحصال، عرضه و نگهداری فرآورده‌های خام دامی از سوی کارشناسان اداره دامپزشکی شازند کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: نداشتن گواهی حمل بهداشتی قرنطینه‌ای، هویت بهداشتی و حمل در شرایط غیربهداشتی از جمله عوامل ضبط این محصولات بوده‌است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شازند خاطرنشان کرد: این فرآورده‌های بر اساس نتایج آزمایشگاه مرجع اداره کل دامپزشکی استان مرکزی غیر قابل مصرف تشخیص داده شده است و با دستور مقام قضایی از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

معینی مقدم گفت: در جریان بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دام و طیور، تخم مرغ، آبزیان، سردخانه و خودروهای حمل، پرونده ۲۱ نفر به مرجع قضایی ارجاع شد.

یک واحد مرکز مایه‌کوبی، ۲ داروخانه دامپزشکی، ۲ واحد درمانگاه تمام وقت، سه دامپزشک نیمه وقت، یک کشتارگاه صنعتی طیور و ۲ کشتارگاه دام بخش خصوصی تحت نظارت شبکه دامپزشکی شازند در این شهرستان فعال هستند.

۶۰ واحد پرورش طیور شامل ۲ واحد مرغ تخمگذار و ۵۸ واحد پرورش مرغ گوشتی در شازند فعال است و این شهرستان از نظر شمار واحدهای پرورش طیور رتبه نخست را در استان مرکزی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha