خرید اقلام نوشت افزار در اراک ۱۰ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - رئیس اتحادیه کتابفروشان و لوزم التحریر اراک گفت: با آغاز آموزش حضوری در مدارس خرید اقلام نوشت افزاری در این شهر نسبت به سال قبل که آموزش در بستر مجازی جریان داشت، ۱۰ درصد افزایش یافته است.

«محمد فیروزی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: دو سال اخیر که شیوع کرونا اتفاق افتاده است دانش‌آموزان برای خرید نوشت افزار استقبالی کمرنگی داشته‌اند اما، در ماه جاری روند افزایش فروش این اقلام در اراک به چشم می‌خورد.

وی اظهار داشت: پارسال با آموزش مجازی دانش آموزان، صنف لوازم‌التحریر با کسادی مواجه شد و ۱۵ واحد صنفی نوشت افزار در این شهرستان تعطیل و جواز کسب آنان باطل شد.

رئیس اتحادیه کتابفروشان و لوزم التحریر اراک گفت: این صنف با وجود پیگیری و نامه‌نگاری متعدد در شیوع کرونا هیچ حمایتی نشد و با حداقل درآمد فعالیت دارد.

فیروزی در ادامه افزود: توزیع کتاب‌های درسی به مدت ۴۰ سال توسط کتابفروشی و صنف لوازم التحریر انجام می‌شد که سال گذشته این فرصت از بین رفت و به خسارت شاغلان این بخش افزود.

وی اظهار داشت: با توزیع کتاب‌های درسی توسط اتحادیه کتابفروشان و لوازم التحریرها، پای خانواده و دانش‌آموزان به کتاب فروشی‌ها باز می‌شد و در کنار تهیه کتاب درسی، نوشت افزار و کتاب غیر درسی هم به فروش می‌رفت که با توزیع کتاب درسی در مدارس این فرصت از این اتحادیه گرفته شده است.

رئیس اتحادیه کتابفروشان و لوزم التحریر اراک گفت: نامه‌نگاری و پیگیری‌ متعددی برای بازگردادن فروش کتاب درسی به واحدهای صنفی انجام شد اما تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

۲۰۰ واحد صنفی در حوزه کتابفروشی و لوازم التحریر در اراک مجوز فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha