واکنش ملی‌پوش دوومیدانی زنان به کسب سهمیه المپیک؛ تقریبا هیچ

تهران- ایرنا- ملی‌پوش دوومیدانی زنان در ماده پرش با نیزه در واکنش به کسب سهمیه در بازی‌های المپیک پاریس گفت: فکر نمی‌کنم که با این رکوردها هیچیک از ملی‌پوشان بتوانند ورودی المپیک را کسب کنند با این وجود امیدوارم با تلاش بیشتر موفق به کسب سهمیه شویم.

«مهسا میرزاطبیبی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: در این مدت تمرینات را جدی پیگیری کردم و شرایط جسمانی خوبی دارم و آمده ثبت رکورد بهتری هستم. برای حضور در پیکارهای جهانی برنامه‌ای ندارم. همه هدفم مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا است که بهمن ماه در قزاقستان برگزار می‌شود. 

وی افزود: با توجه به اینکه شرایط خوبی دارم، در رقابت‌های قهرمانی داخل سالن آسیا می‌توانم مدال کسب کنم. زیرا هدفم تنها حضور نیست و حتما بر روی یکی از سکوهای قاره کهن می‌ایستم زیرا جزو ۶ ورزشکار برتر این قاره در رده بزرگسالان در ماده پرش با نیزه نیز محسوب می‌شوم.

ملی‌پوش دو و میدانی عنوان کرد: بهترین رکوردم در پرش با نیزه در این مدت ۴ متر و ۳ سانتیمتر بود و رکورد ورودی مسابقات جهانی ۴ متر و ۷۰ سانتی‌متر است. به همین دلیل به مسابقات آسیایی فکر می‌کنم. یک ورزشکار  ابتدا باید به رکورد ملی بعد آسیایی، جهانی و المپیک فکر کند و به یکباره نمی‌توان به کسب ورودی مسابقات جهانی فکر کرد. پیشرفت‌ها پله پله و بتدریج رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: رکوردم در بین تمامی ملی‌پوشان از لحاظ رنکینگی بالاتر است و سعی می‌کنم آن را بهبود بخشم. هر چند اکنون با توجه به بهبود شرایط در دو و میدانی زنان، کسب مدال در آسیا سخت نیست اما در جهان نه تنها در بخش زنان بلکه در بخش مردان هم کار آسانی نیست. با توجه به پیشرفت دو و میدانی باید خودمان را نه تنها در آسیا بلکه در جهان اثبات کنیم.

میرزاطبیبی با اشاره به اینکه انتظار دارم تا فدراسیون دو و میدانی نگاه ویژه‌ای نه تنها به دو و میدانی زنان بلکه به من داشته باشد، گفت: در دوره رییس پیشین فدراسیون در بازی‌های آسیایی خیلی تلاش کردم اما نادیده گرفته شدم و در آن زمان ۱۹ سالم بود و حتی در مسابقات رکورد شکنی کردم و انگیزه زیادی داشتم. امیدوارم فدراسیون دو و میدانی از این پس با برگزاری اردوهای مداوم و اعزام ما به مسابقات برون مرزی مسیر پیشرفت را هموار کند.  

وی درباره امکان کسب سهمیه بازی‌های المپیک پاریس توسط زنان دو و میدان‌کار گفت: فکر نمی‌کنم که هیچکدام از زنان ملی‌پوش دو و میدانی بتوانند ورودی المپیک را کسب کنند. زیرا رکوردها برای ورودی المپیک بالا نیست و امیدوارم در سال‌های آینده تمام تلاشمان را برای کسب سهمیه بکار ببریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha