بسیجیان کرمانشاهی اقتدار خود را به نمایش گذاشتند

کرمانشاه ایرنا - نمایش اقتدار بسیجیان استان کرمانشاه روز چهارشنبه همزمان با سراسر کشور با حضور گروه‌های مختلف بسیجی برادران و خواهران، معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران، فرماندهان نظامی و انتظامی در ورزشگاه امام خمینی (ره) شهر کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم فرمان تشکیل بسیج مستضعفین در پنجم آذر توسط امام راحل را معجزه انقلاب اسلامی نامید و گفت: امام (ره) معتقد بود مملکتی که ۲۰ میلیون جوان دارد باید ۲۰ میلیون رزمنده و بسیجی فداکار هم داشته باشد لذا در حالی که هنوز چند ماه به آغاز جنگ تحمیلی مانده بود فرمان نورانی تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کرد.

بسیجیان و مدیران بسیجی باید خود را نوکر و خادم مردم بدانند

سردار «علی اکبر پورجمشید» با اشاره به اینکه بعد از شروع جنگ تحمیلی ارزش و جایگاه فرمان امام راحل مبنی بر تشکیل بسیج مشخص شد و دشمن هرگز فکر نمی‌کرد با فرمان امام سیل خروشان مردم پای کار باشند افزود : دشمن در خیال باطل خود قصد داشت ظرف یک هفته کشور را تصرف کند اما آنها قدرت بسیج و نیروهای مردمی را نادیده گرفته بودند و اولین ثمره حضور بسیج در کنار سایر نیروها متوقف کردن دشمن در مرزها بود.

وی فرهنگ و تفکر بسیجی را مهمتر از حضور فیزیکی و همچنین گسترش و القا این فرهنگ توسط امام راحل را از آموزه‌های قرآن و مکتب اهل بیت دانست و اظهار داشت: القا این فرهنگ و تفکر فقط در عرصه جنگ و دفاع نبود بلکه امروز تفکر بسیجی در همه عرصه‌های علمی، دانشگاهی، بازار، دانشجویان، دانش‌آموزان، اقلیت‌ها و قومیت‌های مختلف نفوذ کرده و این شجره طیبه که ریشه در تاریخ اسلام دارد، پیامبرش اولین پایه‌گذار بسیج در اسلام است و به اتکا مسجد و مردم شکل گرفته بود.

این فرمانده سپاه با اشاره به اینکه بسیج باید در داخل و خارج نکاتی را مد نظر قرار بدهد، افزود: بسیج باید همواره تلاش کند در همه عرصه های نظامی و امنیتی آمادگی خود را حفظ کند و در عرصه‌های علمی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، عمران و آبادانی کشور هم بدرخشد و این در حالی است که بسیج باید همواره سعه صدر پیشه کرده و روحیه معنویت، جهاد، ایثار و شهادت را مد نظر داشته باشد و بسیجیان با بصرت خود ایجاد وحدت و یکپارچگی را در کشور اولویت کاری خود بدانند.

سردار پورجمشید با اشاره به اینکه مردم بیش از ۴۰ سال است با همه مشکلات انقلاب را همراهی کرده اند و شایسته ترین مردم برای خدمت هستند، افزود: بسیجیان و مدیران بسیجی باید خود را نوکر و خادم مردم بدانند و علاوه بر اینکه امید و نشاط را در جامعه و بین مردم افزایش می‌دهند از طرف دیگر با تهاجم فرهنگی و اقتصادی دشمنان هم باید مقابله کنند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر تقویت روحیه محرومیت‌زدایی بسیجیان تاکید کرد و گفت: امروز بسیج محور همه حرکت‌های محرومیت زدایی در کشور است و این روحیه باید چنان تقویت شود تا در آینده محرومی در کشور نداشته باشیم و به عبارت دیگر ما معتقدیم در انقلاب اسلامی با حضور بسیجیان بن بستی وجود ندارد و این نیروی مردمی باید بن بست شکن باشد.

بسیج برای دوستان مایه دلگرمی و برای دشمنان مایه هراس است

فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) استان کرمانشاه هم در این مراسم با اشاره به اینکه امام راحل بسیج را به توحید که اساس دین است، تشبیه کرده است، گفت: بسیج، شجره طیبه‌ای است که امام راحل آن را غرس و مقام معظم رهبری آن را آبیاری و رشد داد، امروز میدان دار همه صحنه‌های انقلاب و بزرگترین عامل بازدارندگی در برابر دشمنان است.

سردار «بهمن ریحانی» با اشاره به اینکه امام راحل بسیج را فقط برای دفاع و امنیت ایجاد نکرد، افزود: امام بسیج را ایجاد کرد تا الگویی برای هسته‌های مقاومت در دنیا باشد و همچنان که امروز می‌بینیم در عراق، سوریه، لبنان، یمن و حتی در کشورهای غیرمسلمان هم فرهنگ بسیج که برگرفته از فرهنگ ناب عاشورایی است گسترش داده شده تا چشم جهانخوران از کشورهای مظلوم به دور باشد.

وی نقش بسیج در دفاع مقدس، سازندگی کشور، محرومیت‌زدایی، بهداشت و درمان را نقشی بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: در یکی دو سال اخیر حوادث تلخی در استان کرمانشاه اتفاق افتاد مانند سیل و زلزله که اولین کسانی که برای امداد و نجات در سرپل ذهاب حاضر بودند بسیجیان بودند بطوریکه مقام معظم رهبری از این حضور به موقع تشکر کردند.

سردار ریحانی با اشاره به فعالیت‌های بسیج در زمان کرونا و ضدعفونی کردن معابر، واکسیناسیون و طرح شهید سلیمانی برای کنترل کرونا در استان هم گفت: امروز بسیج در همه عرصه‌های خدمت‌رسانی حضوری فعال دارد و این نیروی مردمی برای دوستان مایه دلگرمی و برای دشمنان مایه ترس و هراس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha