معاون استاندار: وضعیت ایلام در مهار کرونا مناسب است

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: وضعیت این استان در مهار کرونا مناسب است و آمار ابتلا کاهش قابل توجهی یافته است.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستمزاد روز چهارشنبه در نشست قرارگاه استانی کرونا با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: سلامت دانش‌آموزان مهمترین مسأله جامعه است که با اطلاع‌رسانی درست باید دغدغه والدین در این خصوص برطرف شود.

وی افزود: همه گروه‌های مختلف به ویژه رسانه‌ها در این زمینه تلاش کرده‌اند تا با اطلاع‌رسانی درست وضعیت خوبی در استان حاکم شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: معلمان و دانش‌آموزانی که علائم کرونا دارند، نباید در مدارس حضور پیدا کنند.

رستمزاد افزود: همه باید نسبت به تزریق واکسن کرونا توجه جدی داشته باشند زیرا با افزایش تعداد افراد واکسینه شده، علاوه بر کاهش روند کرونا، آمار مرگ و میرهای ناشی از کرونا نیز کاهش یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: تنها چند شهرستان و بخش و روستا از نظر ابتلا به کرونا و درصد پایین تزریق واکسیناسیون وضعیت مناسبی ندارند که نیاز است علاوه بر اجرای طرح محله محور از ظرفیت بزرگان و معتمدین نیز استفاده شود.

رستمزاد اظهار داشت: باید اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در خصوص واکسیناسیون کرونا با جدیت دنبال شود تا به سطح کاملی از نظر پوشش واکسن و عدم ابتلا برسیم.

 وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایلام نسبت به استقرار اتوبوس آمبولانس در مناسبت‌های مختلف که تجمعات زیاد است برای تزریق واکسن کرونا اقدام کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: بخشداران باید از فعالیت صنوفی که واکسن نزده‌اند جلوگیری کنند، باید همه پای کار باشند و برای مهار کرونا با افزایش واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌ها تلاش کنند.

وی به ضرورت واکسیناسیون در شهرستان‌ها تاکید کرد و افزود: لزوم رعایت پروتکل‌ها در مراکز تجمعی و هوشمند سازی و مدیریت آن در همه حوزه‌ها ضروری است.

رستمزاد یادآور شد: با توجه به برگزاری مراسم شهدا در ملکشاهی و اینکه مردم ادای دین به این عزیزان دارند و تجمع زیاد است از دانشگاه علوم پزشکی می‌خواهیم که حضور فعال داشته باشند و علاوه بر نظارت و توجه به رعایت پروتکل‌ها با استقرار مکانی برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha