وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش می‌تواند اعتماد نمایندگان را جلب کند

تهران- ایرنا- نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهور شخصی را به مجلس معرفی کرده است که سطح علمی و سوابق کاری قابل قبولی دارد و می‌تواند اعتماد مجلس و فرهنگیان را به خود جلب کند.

«محمدتقی نقدعلی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به معرفی یوسف نوری برای تصدی کرسی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: فضای مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی مثبت است، زیرا از بدنه آموزش و پرورش است و نمایندگان درباره وی وفاق دارند.

نماینده مردم خمینی‌شهر اضافه کرد: نوری برنامه‌های قابل قبولی در حوزه آموزش و پرورش ارائه کرده و به نظر می‌رسد نمایندگان با بررسی برنامه‌ها و سوابق وزیر پیشنهادی به وی رای مثبت بدهند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رای اعتماد به مدیریت وزارتخانه حساس آموزش و پرورش از اهمیت ویژه‌ای در نظام آموزشی کشور برخوردار است، خاطرنشان کرد: مجلس در پی وزیری است که هم از نظر علمی در سطح قابل قبولی باشد و هم از نظر کارنامه‌ای در عرصه آموزش و پرورش از سطح قابل اعتمادی برخوردار باشد.

نقدعلی گفت: رییس جمهوری شخصی را به مجلس معرفی کرده است که از نظر سطح علمی و سوابق کاری رزومه قابل قبولی دارد و می تواند اعتماد مجلس و فرهنگیان را به خود جلب کند.

وی با اشاره به بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان در مجلس گفت: وزیر پیشنهادی باید دو موضوع مهم معیشت معلمان و تحول درآموزش و پرورش را بعنوان اولویت مهم در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش ایرنا، رییس جمهور یوسف نوری را برای تصدی کرسی وزارت آموزش و پرورش معرفی کرد. به گفته علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش هفتم‌ آذرماه برگزار خواهد شد.

نوری دارای مدرک کارشناسی علوم تربیتی (برنامه‌ریزی آموزشی و تربیتی)، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی و دکترای تخصصی مدیریت گردشگری از دانشگاه علامه طباطبایی (ره) است و از دهه ۶۰ وارد آموزش و پرورش شده و علاوه بر خدمت در حرفه معلمی، از سال ۱۳۶۷ به بعد پست‌های مدیریتی در سطوح مختلف آموزشی و تربیتی را تجربه کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha