موج سرما  اسپانیا را فراگرفت

تهران - ایرنا - اسپانیا در حالی میزبان نخستین موج سرما و توفان زمستانی شده که دمای هوا در برخی مناطق این کشور تا ۱۲ درجه زیر صفر کاهش یافته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از نشریه بِینته مینوتوس، موج سرما، توفان و برف و باران از روز دوشنبه مناطق وسیعی از اسپانیا را در بر گرفته و دمای هوا در برخی مناطق این کشور را تا ۱۲ درجه زیر صفر کاهش داده است.

علاوه بر کاهش دما در سراسر اسپانیا، توفان  و موج سرما موجب جاری شدن سیل، سقوط درختان و همچنین تاخیر و مشکلاتی در تردد خودروها در برخی مناطق این کشور شده است.

بارش برف روز سه شنبه به اندازه ای شدید بود که ۱۰ منطقه اسپانیا از جمله آراگون، کاستیا- لا مانچا، لئون و لا ریوخا در حالت آماده باش قرار گرفتند.

این توفان همچنین منجر به بارش باران سیل‌آسا در استان آلیکانته در منطقه والنسیا و جنوب کاتالونیا شده است. بارش شدید باران در منطقه تارراگونا، روز دوشنبه را به بارانی ترین روز نوامبر از سال ۱۹۲۰ تبدیل کرد.

طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی اسپانیا، جریان هوای سرد زمستانی تا پایان هفته تداوم خواهد داشت.

از طرفی شدت گرفتن سرمای زمستان می‌تواند موجب افزایش نگرانی‌ها از تشدید بحران و افزایش بهای انرژی شود که بیش از هرچیز بر دوش مردم عادی سنگینی خواهد کرد.

موج سرما در حالی دوباره راه اسپانیا را در پیش گرفته است که بارش سنگین برف سال گذشته در مادرید پایتخت این کشور، جان چهار نفر را گرفت و باعث ایجاد هرج و مرج و بی‌نظمی در شبکه حمل و نقل در این کشور شد.

ارتفاع برف در شهر مادرید بین ۲۵ تا ۵۰ سانتی‌متر گزارش شد و آژانس هواشناسی دولتی اسپانیا اعلام کرد این سنگین‌ترین برف در مادرید از سال ۱۹۶۳ تاکنون بوده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha