کارشناس عراقی: اشغالگران از سلاح مقاومت هراس دارند

بغداد-ایرنا- «هاشم الکندی» رئیس مرکز پژوهش های راهبردی نباء عراق در گفت و گو با ایرنا اشاره می کند که اشغالگران، تنها از سلاح مقاومت هراس دارند و این سلاح تنها تضمین حاکمیتی است که می تواند بازدارنده باشد و ضعف سیاست را در میدان جبران کند.

هاشم الکندی تصریح کرد: سلاح دولت عراق و حاکمیت آن در برابر یکه تازی اشغالگران و تروریست ها است؛ سلاحی که دائما اهرم قوی در برابر کشتارهای آمریکا در عراق بوده است.

 رئیس مرکز پژوهش های راهبردی نباء عراق گفت: این سلاح، آمریکایی ها را همواره در ترس نگه داشته و اهرم بازدارنده در برابر اشغالگران بوده است. همین سلاح، ابتدا آمریکایی ها را از خیابان ها به پایگاه هایشان عقب و سپس در ۲۰۱۱ آنها را از کشور بیرون راند؛ هر چند آمریکا با ایجاد تروریست های داعشی به عراق بازگشت اما اکنون، تنها چیزی که در عراق باعث وحشت آمریکایی ها و همکاران آنها در جریان های تروریستی می شود، همین سلاح مقاومت است.

الکندی تاکید کرد: آمریکایی ها اهمیتی به دیپلماسی و سیاست نمی دهند. به عبارت دیگر، سلاح مقاومت، ضعف دیپلماسی و سیاست را در میدان مقابله، جبران می کند و این تنها راه حفظ حاکمیت و استقلال عراق است.

این کارشناس برجسته مسائل راهبردی عراق به علت سیاسی کردن سلاح مقاومت و تلاش های اخیر برای زیر سوال بردن آن پرداخت و گفت: بعد از عاجز ماندن آمریکا در هدف قرار دادن گروه های مسلح مقاومت و سلاح های آنان از طریق حملات نظامی و بمباران، تحریم و پیگرد، واشنگتن تلاش کرد از طریق برخی طرف های نزدیک به خود و ابزارهای سیاسی، مقاومت و سران آن را هدف قرار دهد و آنها را عامل ناامنی عراق نشان دهد در حالی که امنیت عراق، مرهون و مدیون سلاح مقاومت و ایثارگری های مقاومان است.

به گفته الکندی، نکته امیدوارکننده این است که مردم عراق با تجربه ای که از جنایت های اشغالگران و تروریست ها دارند می دانند که آمریکا می خواهد عراق را ضعیف و منزوی نگه دارد و تلاش برای خلع سلاح مقاومت عراق نیز در همین چارچوب برای پیشبرد سیاست های آمریکا است. ملت عراق می داند که سلاح مقاومت همواره در خدمت امنیت عراق و حمایت استقلال کشور بوده است و بنابراین ضامن حاکمیت شرافتمندانه عراق است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha