۳ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84553438
۰ نفر

برچسب‌ها

احساس ناامنی ناشی از  بحران مهاجرت در فرانسه

تهران-ایرنا- میشل بارنیه نماینده سابق اتحادیه اروپا در مذاکرات برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه گفت این کشور کنترل بر مهاجرت را از دست داده و دیگر احساس امنیت بر فرانسه حاکم نیست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز نوشت: بارنیه که در رقابت های پنج جانبه برای نامزدی حزب راست میانه جمهوریخواه شرکت دارد گفت، سبک رهبری امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه متکبرانه و انعطاف ناپذیر بوده و نتوانسته شکاف های کشور را التیام دهد.

بارنیه که اکنون ۷۹ ساله است در مصاحبه با رویترز افزود: دیگر امنیت ما تضمین شده نیست. احساس عدم مصونیت و نیز ناامنی در سراسر کشور حاکم است.

بارنیه طرحی را پیشنهاد کرده که خواستار تعیین مهلتی قانونی برای مساله مهاجرت برای اصلاح مقررات نقض شده مهاجرتی در فرانسه و اروپا است. وی همچنین خواستار حضور نیرو در برخی از مناطقی است که به نظر می رسد پلیس کنترل خود را از دست داده است.

بارنیه که خود یک راستگرای میانه است گمانه زنی ها درباره تغییر گرایش او به راست افراطی برای کسب آرا محافظه کاران از نامزدهای طیف های راست افراطی همچون مارین لوپن و اریک زیمور را تکذیب کرده است.

وی گفت به دنبال راه حلی برای مشکلاتی است که کشورش با آن مواجه است.

دولت مکرون این اتهام را که کنترل بر تعداد خارجی ها در فرانسه را از دست داده رد می کند. اداره آمار رسمی فرانسه اعلام کرده که آمار خالص مهاجرت از دهه ۲۰۰۰ میلادی در فرانسه افزایش داشته است.

این آمار نشان می دهد که ۲۷۲ هزار مهاجر در سال ۲۰۲۰ وارد فرانسه شده اند. سال ۲۰۱۶ یعنی سال آخر ریاست فرانسوا اولاند رئیس جمهور سابق فرانسه تعداد مهاجرانی که وارد خاک فرانسه شدند ۲۵۹ هزار نفر بود. آمار مهاجران در فرانسه در سال ۲۰۱۰میلادی و در دوران ریاست نیکولا سارکوزی به ۲۱۱ هزار نفر رسید.
برخی بارنیه را به دلیل نقش او در حفظ وحدت کشورهای اتحادیه اروپا در جریان مذاکرات برگزیت با انگلیس فردی معتمد و شایسته ریاست جمهوری قلمداد می کنند.

یکی از حامیان او گفته است فرانسه به نامزد سومی که بسیار به سیاست های راست افراطی نزدیک است نیازی ندارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha