افزایش هوشیاری نسبت به تهدیدات دشمن علیه فرهنگ بسیجی ضروری است

گناباد- ایرنا- مسوول کمیسیون تبلیغ مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان بر افزایش هوشیاری مردم و مسوولان نسبت به تهدیدات دشمن علیه فرهنگ و تفکر بسیجی تاکید کرد.

حجت الاسلام مرتضی دهشت روز چهارشنبه در اجتماع اقتدار بسیجیان گناباد به مناسبت هفته بسیج افزود: برخی در داخل کشور همصدا با سیاستهای دشمنان، فرهنگ و تفکر بسیجی را مورد هجمه قرار می دهند.

وی ادامه داد: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و دشمنان نظام جمهوری اسلامی که پی برده‌اند این نظام به برکت فرهنگ و تفکر بسیجی بر انواع ترفندها و تهدیدات داخلی و خارجی غلبه کرده و به عزت، اقتدار و استقلال واقعی دست یافته است، هجمه و تهدیداتی علیه آن اعمال می کنند ولی این اقدام هم مانند سایر سیاستهای خصمانه آنان راه به جایی نمی برد.

مسوول کمیسیون تبلیغ مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه آنچه باعث حفظ نظام جمهوری اسلامی و اقتدار و بالندگی آن در عرصه های داخلی و خارجی می شود، فرهنگ و تفکر بسیجی است گفت: باید ضمن حفظ هوشیاری در برابر ترفندهای دشمنان، مراقب تهدیدات آنان علیه تفکر اصیل انقلابی باشیم.

وی افزود: علت به شهادت رساندن شهید فخری زاده نیز این بود که این شهید با روحیه بسیجی گامهای اساسی در تولید واکسن کرونا در داخل کشور برداشت، معاندان که تحمل این خودباوری در عرصه ملی ما را نداشتند وی را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام دهشت ادامه داد: امروز واکسن ایرانی کرونا رتبه برتر را در جهان کسب کرده و همردیف واکسن تولیدی روسیه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه فرهنگ و تفکر بسجی باید در مسوولان به یک باور عمومی در عرصه خدمت به مردم تبدیل شود گفت: حرکتهای مردمی نظیر حشدالشعبی، فاطمیون در عراق و افغانستان و سایر کشورها نظیر سوریه و یمن با الهام از فرهنگ و تفکرات بسیجی شکل گرفته است که در برابر ترفندهای دشمنان و گروههای تکفیری ایستادگی می کنند.

مسوول کمیسیون تبلیغ مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان افزود: مهمترین انگیزه امام خمینی (ره) از تاسیس بسیج آن بود که انقلاب اسلامی که با مشارکت و حضور گسترده مردم به پیروزی رسیده است توسط خود مردم حفظ و نگهداری شود و امروز بسیج به تمام معنا حافظ نظام جمهوری اسلامی است.

۱۳۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در گناباد برگزار می شود که از جمله آنها می توان به اجتماع بسیجیان گردانهای بیت المقدس، امام علی (ع) و کوثر، پیاده روی خانوادگی، مسابقه های فرهنگی و کتابخوانی، رقابتهای ورزشی، توزیع ۳۳۰ بسته کمک معیشتی بین اقشار محروم و آسیب دیده از کرونا، نشست کتابخوان مجازی، آیین آبروی محله، تجلیل از کادر درمان به عنوان افسران خط مقدم مقابله با کرونا، گشتهای محله محور، دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، نشستهای بصیرتی و غیارروبی گلزار شهدا اشاره کرد.

روایتگری بسیجیان در مساجد، صبحگاه دانش آموزی، راه اندازی بازارچه محلی اقتصاد مقاومتی و تجلیل از پیشکسوتان بسیج از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در گناباد است.

۲۹ آبان لغایت پنجم آذر ماه سالروز تاسیس بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی (ره) به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

نیمی از جمعیت ۹۳ هزار نفری گناباد در قالب رده های مقاومت بسیج سازماندهی شده و فعال هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha