۳ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۷
کد خبرنگار: 2279
کد خبر: 84553271
T T
۰ نفر
منبع: با مشارکت کارگزاری فارابی |ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

آنلاین کد بورسی بگیرید، رایگان آموزش ببینید!

دریافت کدبورسی وآموزش را می‌توان اولین گام برای ورود به بورس دانست. کدبورسی یک شناسه‌ منحصربه‌فرد است که برای هرفرد به صورت جداگانه صادر می‌شود. برای اخذکدبورسی بایداز طریق کارگزاری‌های مجاز اقدام کنید؛ برای آموزش بورس نیزمراکزمعتبری نظیر آموزین به‌صورت آنلاین دوره‌های کاربردی متعددی برگزار می کنند.

دریافت آنلاین کد بورسی

در گذشته تنها راه دریافت کدبورسی، مراجعه به یکی از شعب کارگزاری‌ها بود. از آنجایی که خدمات اکثر کارگزاری‌ها تنها در شهرهای بزرگ ارائه می‌شد، بنابراین متقاضیان دریافت کدبورسی در شهرهای کوچک‌تر، دردسر زیادی برای این کار داشتند.  شیوع ویروس کرونا، بهانه‌ای شد برای غیرحضوری شدن بسیاری از فرایندها که بورس نیز از این قاعده مستثنی نبود. دریافت کدبورسی نیز در نهایت آنلاین شد؛ بنابراین متقاضیان دیگر دردسر مراجعه حضوری به شعب یا دفاتر پیشخوان را ندارند.

برای دریافت کدبورسی آنلاین، باید احراز هویت کارگزاری و سامانه سجام نیز توسط متقاضی انجام شود. در گذشته فرایند دریافت کد سجام و احراز هویت این سامانه تنها به صورت حضوری انجام می‌شد، اما بستر احراز هویت غیرحضوری و آنلاین سامانه سجام نیز مهیا شد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری جهت دریافت کد سجام و احراز هویت آن وجود ندارد.

تمام فرایند ثبت نام کد بورسی و دریافت کد سجام از طریق کارگزاری فارابی به صورت آنلاین و یکپارچه صورت می‌گیرد و می‌توانید ظرف چند دقیقه با استفاده از گوشی تلفن همراه خود نیز کدبورسی از کارگزاری فارابی دریافت کنید. برای دریافت کد بورسی به صورت آنلاین از طریق کارگزاری فارابی می‌توانید از طریق نشانی اینترنتی www.irfarabi.com  اقدام کنید.

گام بعدی برای ورود موفق به دنیای بورس، آموزش اصولی و صحیح است. مانند هر فعالیتی، سرمایه‌گذاری در بورس نیز نیازمند کسب دانش و مهارت‌های لازم است. اهمیت آموزش بورس به قدری بالاست که در صورت ورود به این بازار بدون دانش سرمایه‌گذاری کافی، نه‌تنها سود بدست نمی‌آورید، بلکه سرمایه اصلی خود را نیز با خطر جدی مواجه می‌کنید.

آموزش بورس را می‌توان به سه بخش کلی تقسیم کرد. بخش اول مربوط به یادگیری اصول صحیح سرمایه‌گذاری می‌شود. بخش دوم مباحث تحلیلی بازار سرمایه است و بخش سوم مربوط به مباحث روانشناسی معامله‌گری می‌شود.

یادگیری اصول صحیح سرمایه‌گذاری اعم از آشنایی با بازار سرمایه ایران و قوانین آن، انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در بورس، نحوه خرید و فروش مستقیم سهام، اصول صحیح تشکیل سبد سهام و… را می‌توان گام اول آموزش بورس برای افراد مبتدی دانست.

اگر تمایل دارید در زمینه بورس به یک معامله‌گر حرفه‌ای تبدیل شوید، باید با روش‌های تحلیلی این بازار آشنا شوید. به طور کلی سه روش تحلیلی در بورس وجود دارد. روش تابلوخوانی، روش تحلیل تکنیکال و روش تحلیل بنیادی به عنوان سه روش اصلی تحلیل و بررسی بازار سرمایه شناخته می‌شود.

در روش تابلوخوانی، تحلیلگر به بررسی روند معاملات حقیقی‌ها و حقوقی‌های بازار در یک بازه زمانی کوتاه مدت می‌پردازد و ورود و خروج پول به صنایع و سهام مختلف بازار را بررسی می‌کند. دیدگاه این تحلیل‌گر انجام معاملات کوتاه مدت با هدف نوسانگیری از کوچک‌ترین تحرکات بازار است.

در روش تحلیل تکنیکال، تحلیلگر به بررسی روند تغییرات قیمت بر روی نمودارها می‌پردازد. هدف این روش خرید و فروش به موقع سهام در بهترین نقاط قیمتی است. به همین دلیل این روش تحلیلی برای همه افراد با انواع دیدگاه‌های سرمایه‌گذاری از کوتاه‌مدت تا بلندمدت مناسب است.

روش تحلیل بنیادی نیز روشی است که به کمک آن تحلیلگر می‌تواند ارزش واقعی یا همان ارزش ذاتی یک سهام را در بازار شناسایی کند. تحلیلگر بنیادی با بررسی پارامترهای مختلف مالی پی به ارزندگی سهام یک شرکت می‌برد و تا زمانی که پارامترهای تحلیلی آن دچار تغییرات عمده نشود با سهام خود می‌ماند؛ بنابراین دیدگاه تحلیل بنیادی را می‌توان دیدگاه سرمایه‌گذاری بلندمدت دانست.

یک تحلیلگر حرفه‌ای، برای تبدیل شدن به یک معامه‌گر حرفه‌ای باید با مباحث روانشناسی بازار و معامله‌گری نیز آشنا شود. شاید شنیده‌اید که یک فرد ممکن است تحلیلگر خبره‌ای باشد اما در انجام معاملات شخصی خود دچار مشکل است. ریشه این مشکل، عدم تصمیم‌گیری صحیح در هنگام معامله و به دور از احساسات است. بنابراین گام آخر برای تبدیل شدن به یک معامله‌گر حرفه‌ای را می‌توان یادگیری اصول روانشناسی معامله‌گری دانست.

آموزین، مرکز آموزش کارگزاری فارابی سال‌هاست در زمینه آموزش اصولی بورس فعالیت می‌کند. هدف آموزین آموزش کاربردی بورس از مقدماتی تا پیشرفته به‌صورت آنلاین و رایگان برای همه علاقه‌مندان به فعالیت در بازارهای مالی است. برای استفاده از مطالب و دوره‌های آموزشی رایگان و کاربردی آموزین، می‌توانید از طریق نشانه اینترنتی www.irfarabi.com/amoozin  اقدام کنید.

م. خ

منبع: با مشارکت کارگزاری فارابی |ایرنا مسئولیتی در خصوص محتوای این خبر یا آگهی تبلیغاتی ندارد source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha