فرصت خوبی برای تبادل تجربیات ایران و آلمان در مدیریت کرونا به وجود آمد

تهران - ایرنا - مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به سفر تیمی از موسسه روبرت کخ آلمان به دعوت مرکز مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت به ایران، گفت:‌ فرصت خوبی برای تبادل تجربیات ایران و آلمان در مدیریت کرونا به وجود آمده است.

به گزارش ایرنا از وبدا، محمد حسین نیکنام در حاشیه دیدار مدیران موسسه روبرت کخ و سفیر آلمان با وزیر بهداشت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: تیمی از موسسه روبرت کخ آلمان اخیرا به دعوت مرکز مبارزه با بیماری های واگیر وزارت بهداشت به ایران سفر کرده اند، این موسسه در آلمان نقشی شبیه مرکز مدیریت بیماری ها را دارد.

وی ادامه داد: شباهت هایی از نظر جمعیت، مجموع مبتلایان کرونا و مرگ و میر کووید۱۹ بین ایران و آلمان وجود دارد و فرصت خوبی برای تبادل تجارب در این حوزه بین دو کشور به وجود آمده است. 

نیکنام گفت: آلمان این روزها با موج فزاینده ای از کرونا روبرو است. روز گذشته حدود ۶۰ هزار بیمار جدید در آلمان شناسایی شد که یکی از عوامل بروز موج جدید، عدم مراقبت و کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح جامعه آلمان بوده است. در شرایط کنونی در این کشور، بیشتر جوانان مبتلا به کرونا می شوند. 

مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت تصریح کرد: یکی از مشکلات آلمان، ساختار فدرالی آن است. موسسه روبرت کخ برنامه های بسیار خوبی را برای مقابله با کرونا در آلمان تدوین کرده اما ۱۶ فدرال آلمان، بر حسب شرایط خودشان این برنامه ها را اجرا می کنند. 

نیکنام گفت: بررسی قرنطینه و تشدید محدودیت ها برای مقابله با موج جدید کرونا در دستور کار مقامات آلمانی است. در این کشور همچنین اجباری کردن تزریق واکسن در حال بررسی و مطالعه است اگرچه در برخی کشورهای اروپایی در حال حاضر، تزریق واکسن، اجباری است و این موضوع در آلمان نیز در حال بررسی است.

دیدار مدیران موسسه روبرت کخ و سفیر آلمان با وزیر بهداشت روز گذشته(سه شنبه) در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha