۲۱۵ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در یزد شناسایی شدند

یزد- ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: از ۷۹۵ نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا طی شبانه روز گذشته در مراجعه به مراکز درمانی ، بر اساس معیارهای تشخیصی سازمان جهانی بهداشت ، ۲۱۵ فرد مبتلای قطعی به بیماری کووید- ۱۹ در استان شناسایی شدند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این واحد دانشگاهی، دکتر سید ابراهیم سلمانی افزود: از این تعداد به دلیل وخامت حال عمومی آنها ۲۶ نفر در بیمارستان های استان بستری شدند و ۱۸۹ نفر هم به دلیل خفیف بودن بیماری آنها در منزل دوران نقاهت خود را طی می کنند.

وی با بیان اینکه ۲۴ ساعت گذشته، چهار بیمار کووید -۱۹ در شهر یزد فوت کردند، تصریح کرد: در حال حاضر  ۳۶۳ فرد مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۹۸ َتن به دلیل وخامت حال عمومی در بخش مراقبت های ویژه(I.C.U)  خدمات درمانی دریافت می کنند.

همچنین دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی دوم آبان ماه گذشته در حاشیه بازدید از مجتمع خوابگاهی کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفته بود: تمامی افرادی که واکسن کرونا 

دریافت می کنند، رصد می شوند و  بیش از ۸۵ درصد بیمارانی که جان خود را از دست می دهند، واکسن کرونا تزریق نکردند.

وی اظهار کرد: تزریق واکسن و ایمنی حاصل از واکسیناسیون به طور کامل و ۱۰۰ درصد از مرگ و میر ناشی از کرونا پیشگیری می کند و مردم نباید به شایعه در مورد فوت ناشی از تزریق واکسن کرونا  توجه کنند، چون مطالعات علمی، دانشمندان و مراکز پژوهشی نشان داد که واکسیناسیون یکی از مهمترین عوامل مقابله با کروناست.

وی افزود: ۱۰۰ سال است در ایران واکسن برای مقابله با بیماری هایی از جمله سیاه سرفه، کزاز و فلج اطفال تزریق شده و موجب کنترل و ریشه کنی بیماری ها شد اما واکسیناسیون، یک کار علمی است، زیرا ایران در پزشکی قدمت بسیار دیرینه ای دارد. 

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد ،این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. 

حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha