پنتاگون بالگرد جدید بایدن را برای مواقع اضطراری مناسب نمی داند

نیویورک-ایرنا- پنتاگون اعلام کرد بالگرد جدید جو بایدن رییس جمهوری آمریکا را که توسط شرکت لاکهید مارتین ساخته شده است، از نظر عملیاتی به خصوص در مواقع اضطراری مناسب نیست.

به گزارش تارنمای بلومبرگ، واحد آزمایش وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گزارش داده است که این بالگرد  ساخت شرکت لاکهید مارتین به خصوص در مواقع اضطراری، هنوز از نظر عملیاتی مناسب یا به اندازه کافی قابل اعتماد نیست و استفاده از این بالگرد به تعویق افتاده است.
به گفته یک مقام آمریکایی که خواست نامش افشا نشود، دولت بایدن هنوز مشخص نکرده است که آیا این بالگرد می‌تواند به بهره برداری برسد یا خیر، زیرا هنوز در حال ارزیابی ایمنی قرار داد.
این مقام آمریکایی افزود که دفتر نظامی کاخ سفید جدول زمانی را در این زمینه تعیین خواهد کرد.
بر اساس گزارش دفتر آزمایش پنتاگون که برای مقامات ارشد دفاعی تهیه شده، این بالگرد در برآورده کردن الزامات قابلیت اطمینان بخشی، در دسترس بودن یا نگهداری عملکرد مناسبی نداشته است.
برنامه بالگرد جدید وی اچ ۹۲ با هدف جایگزین کردن بالگردهای قدیمی جو بایدن و سایر مقامات ارشد آمریکا با بودجه ۵ میلیارد دلار اجرایی شده است.
واحد آزمایش پنتاگون در گزارش خود اعلام کرده است که اگرچه این بالگرد برای عملیات های دولتی مانند پرواز به کمپ دیوید مناسب است، اما برای پروازهای اضطراری مناسب و موثر نیست.
این گزارش همچنین اعلام می کند سیستم ارتباطی بالگرد جدید اغلب ارتباطات حیاتی در ابتدای ماموریت های اضطراری را به تاخیر می اندازد و در پشتیبانی از ارتباطات به موقع، مستمر و ایمن عملکرد ضعیفی دارد.
این بالگرد همچنین باعث سوختن چمن کاخ سفید می شود، بنابراین محل فرود آن محدود می شود.
در همین حال جان داریان سخنگوی شرکت لاکهید مارتین اعلام کرد که به همکاری با مشتریان این شرکت برای اطمینان از کسب تمام نیازهای عملیاتی این بالگرد ادامه خواهد داد.

 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha