ارتش سوریه مانع از عبور اشغالگران آمریکایی شد

تهران- ایرنا- منابع خبری سوری سه‌شنبه شب گزارش دادند که ارتش این کشور در شرق سوریه مانع از عبور نظامیان آمریکایی شده‌اند.

به گزارش ایرنا، منابع محلی در جنوب شرق شهر قامشلی در استان الحسکه به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفتند که ارتش این کشور مانع عبور یک کاروان آمریکایی در این منطقه شدند.

به گفته این منابع، نیروهای سوری اجازه ندادند کاروان آمریکایی از نزدیکی روستای «عاکوله» عبور کرده و به سمت قامشلی حرکت کند.

منابع مذکور تأکید کردند، این کاروان شامل پنج خودروی زرهی بود و به هنگام مواجه با مقاومت ارتش سوریه مجبور به عقب‌نشینی شدند.

چهارشنبه شب گذشته نیز ساکنان روستای تل‌ذهب در حومه جنوبی قامشلی در سوریه ضمن مقابله با خودروهای نظامی اشغالگران آمریکایی، مانع از عبور آن‌ها از این روستا به سمت قامشلی شده بودند.

این اقدام ساکنان مناطق شرقی سوریه یک هفته پس از آن صورت می گیرد که ارتش سوریه پنجشنبه گذشته مانع ورود یک کاروان نظامی آمریکا به شهر القامشلی شد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، تروریست های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.    

طی سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه در سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن‌ها شده است؛ اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش در سال‌های اخیر انجام داده است.

در دو سال گذشته آمریکا با اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر حضور خود را در مناطق نفت خیز سوریه بیشتر کرده، حضوری که منجر به سرقت بیشتر نفت مردم این کشور شده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه‌نظامیان وابسته به نظامیان تروریست آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه‌نظامیان و عناصر تروریست آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان پایان خواهد داد.

آمریکا مرداد ماه گذشته برای همین منظور یک قرارداد با گروه های کرد شمال سوریه امضاء کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha