استاندار: رشد اقتصادی ۸.۵ درصد در استان سمنان محقق می‌شود

شاهرود - ایرنا - استاندار سمنان گفت: سال آینده با افزایش بهره وری بخش های مختلف تولیدی، رشد اقتصادی ۸.۵ درصدی استان سمنان محقق می شود.

به گزارش ایرنا، سید محمدرضا هاشمی شامگاه سه شنبه در نشست شورای اداری بخش بیارجمند شهرستان شاهرود، اظهار داشت: در ۵۰ روز گذشته پنج واحد تولیدی و اقتصادی راکد و تملک شده در استان سمنان به چرخه تولید بازگشت.

وی با تاکید بر اینکه مردم لایق بهترین خدمات از سوی دولت هستند، افزود: تلاش هایی باید صورت گیرد تا شاخص پراکندگی به شاخص های اختصاص اعتبار استان ها افزوده شود.

استاندار سمنان همچنین خدمت به مردم را دوران طلایی مدیران خواند و ابراز کرد: برای این خدمتگزاری باید روحیه جهادی داشت چرا که هر جا فرهنگ بسیجی حاکم شد، در کارها موفق شدیم.

استاندار سمنان و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی امروز روز سه شنبه به مدت یک روز به منطقه بیارجمند در شرق استان سمنان سفر و با مردم روستاهای گرماب، صالح آباد، باغستان، زمان آباد، احمدآباد، غزازان، گیور و دستجرد دیدار و در نشست شورای اداری بیارجمند شرکت کردند.

علی اصغر خانی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، ابوطالب جلالی فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستان شاهرود امروز استاندار سمنان را در بازدید از نقاط مختلف شرق استان همراهی کردند.

بخش بیارجمند شاهرود با ۱۰ روستا و جمعیتی حدود ۱۰ هزار نفر در شرق استان سمنان واقع شده و با استان خراسان رضوی همسایه است .

بیشتر مردم این بخش به دامداری مشغول هستند ، در سالیان اخیر استفاده از وضعیت خوب این منطقه در زمینه کویرنوردی و بازدید از ذخیره‌گاه خارتوران  برای توسعه گردشگری در دستور کار قرار گرفته است .

بر این اساس  هر ساله مسافران و گردشگران زیادی از روستاهای بیارجمند بازدید کرده و از صنایع دستی متنوع آن خرید میکنند که  موجب اشتغال بیشتر مردم و رونق اقتصادی زندگی آنها شده به طوری که در برخی روستاها مهاجرت معکوس شده است .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha