وزیر نفت: مصرف گاز در مقایسه با سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است

تهران- ایرنا- جواد اوجی وزیر نفت گفت: مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری در کشور به بیش از ۵۱۷ میلیون متر مکعب رسیده که در مقایسه با سال گذشته ۲۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایرنا، اوجی سه شنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی با اعلام این خبر افزود: از چند روز گذشته با افزایش مصرف گاز در کشور،  به محدود کردن گاز در صنایع سیمانی اقدام کرده ایم که البته این کمبود با سوخت مایع جبران شده است.

وی  همچنین با تاکید براین‌که سوخت صنایع قطع نشده بلکه از گاز به سوخت مایع تبدیل شده است، افزود: در بحث بهینه سازی مصرف اقداماتی شروع شده است و افزایش تعرفه های مشترکان پرمصرف را در دستور کار داریم.

او ادامه داد: از امروز (اول آذر) بازرسان از ساختمان های اداری بازدید داشته اند که یک هزار و ۴۲۸ اخطار  داده شده و گاز ۱۲۴ اداره پرمصرف هم قطع شده است.

وزیر نفت گفت: در دوره جدید، مشترکان بخش خانگی از اول آذر افزایش نرخ گاز خواهند داشت و  برای ۲۵ درصد مشترکان پرمصرفی که بالغ بر ۵۰ درصد از گاز بخش خانگی را مصرف می کنند جرائمی در نظر گرفته می شود.

اوجی در پایان با بیان این‌که هموطنان با چند راهکار ساده می‌توانند در بحث بهینه سازی مصرف اقدام کنند، افزود: دمای رفاه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه است و  از همه مردم خواهش می کنم وسایل گرمایشی اضافه و غیرضروری را خاموش کنند.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha