وزیر امور خارجه ایران روز ملی تایلند را تبریک گفت

تهران- ایرنا- حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با معاون نخست وزیر تایلند، با تبریک روز ملی این کشور و یادآوری سابقه ۴۰۰ ساله روابط میان دو کشور، از وی برای سفر به تهران دعوت کرده است.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا از وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و دان پرامودوینای معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه تایلند روز سه‌شنبه در یک گفت‌ وگوی تلفنی در خصوص موضوعات مختلف از جمله مسائل دوجانبه سیاسی و اقتصادی و مذاکرات وین به بحث و تبادل نظر پرداختند.

امیرعبداللهیان با بیان این‌که دو کشور توانسته‌اند از وضعیت بحرانی کرونا عبور کنند، اشاره کرد که اکنون سفر هیأت‌های سیاسی و تجاری و همچنین گردشگران به دو کشور می‌تواند از سر گرفته شود.

وزیر امور خارجه ایران همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری کمسیون مشترک اقتصادی و کمیسیون تجاری دو کشور تأکید کرد.

امیرعبداللهیان یادآور شد که در دولت جدید جمهوری اسلامی ایران سیاست خارجی با نگاه به آسیا دنبال می‌شود و در این میان تایلند از جایگاهی ویژه برخوردار است.

وزیر خارجه تایلند نیز در این تماس برای برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی و گسترش روابط تجاری با ایران از جمله در زمینه های فولاد، برنج و انرژی اعلام آمادگی کرد.

وزیر خارجه تایلند ضمن تاکید بر عزم بانکوک برای ارتقاء همه جانبه روابط از وزیر امورخارجه برای سفر به تایلند دعوت کرده است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha