هشت طرح بهداشتی و درمانی در جنوب کرمان افتتاح و کلنگ زنی شد

جیرفت - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از بهره برداری هفت طرح بهداشتی و درمانی و آغاز عملیات اجرایی یک خانه بهداشت در شهرستان های فاریاب و رودبار جنوب خبر داد.

اصغر مکارم شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا طرح های شهرستان فاریاب را شامل بخش بهره برداری تسهیلات زایمانی و واحد رادیولوژی برشمرد و اعتبار این طرح ها را ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.

وی به افتتاح طرح تسهیلات زایمانی شهرستان فاریاب اشاره و زیربنای این طرح را ۳۱۲ متر مربع با اعتبار اولیه ۶۵۰ میلیون تومان از محل تفاهمنامه چهارگانه بین وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، خیرین و استانداری عنوان کرد.

وی ادامه داد: این طرح در مجموع با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان احداث و با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان تجهیز شده که در زمان مناسب تجهیزات بیشتری برای این مرکز خریداری می شود.

وی تصریح کرد: در زایشگاه فاریاب تجهیزاتی مانند دستگاه سونوگرافی توسط خیرین خریداری و تحویل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت همچنین از بهره برداری واحد رادیولوژی شهرستان فاریاب خبر داد و اعتبار این واحد را یک و نیم میلیارد تومان اعلام کرد.

وی ادامه داد: دستگاه رادیولوژی شهرستان فاریاب از طریق هیات امنای مسجد و خیر از قم خریداری شده است.

مکارم به طرح های شهرستان رودبارجنوب اشاره کرد و از بهره برداری مرکز آموزش بهورزی، سه مرکز خدمات جامع سلامت با ۲ پانسیون و چهار واحد مسکن پزشکان متخصص بیمارستان سیدالشهدا و آغاز عملیات اجرایی یک خانه بهداشت خبر داد.

وی به بهره برداری مرکز آموزش بهورزی رودبار جنوب اشاره کرد و از تحصیل ۲۶ بهورز  در این مرکز خبر داد و  زیربنای ساختمان این مرکز را یکهزار و ۲۷۰ متر مربع و اعتبار ساخت و تجهیز مرکز آموزش بهورزی رودبار جنوب را ۶ و نیم میلیارد تومان برشمرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به افتتاح سه مرکز خدمات جامع سلامت با ۲ پانسیون در شهرستان رودبار اشاره کرد و این مراکز هر کدام با زیربنای ۳۰۰ متر مربع و با ۲ پانسیون ۸۰ متری متر مربعی با اعتبار یک میلیارد تومان احداث و تجهیز شد.

وی از بهره برداری چهار واحد مسکن پزشکان متخصص بیمارستان سیدالشهدا رودبار خبر داد و اعتبار این طرح را نیز از محل طرح تحول سلامت با زیربنای ۳۷۰ متر مربع در ۲ طیقه و با اعتبار سه میلیارد  ۶۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه سه واحد پانسیون دیگر نیز در بیمارستان سیدالشهدا رودبار در حال ساخت است، پیشرفت این واحدها را ۸۰ درصد برشمرد و از آغاز عملیات اجرایی ۲ پانسیون دیگر نیز  بزودی در این مجموعه خبر داد.  

مکارم به کلنگ زنی یک باب خانه بهداشت در روستای نهضت آباد رودبار جنوب اشاره کرد و گفت: این طرح با اهدای زمین توسط خیر رودباری آفاق حسینی در زمینی به زیربنای ۸۰ متر مربع توسط گروه جهادی "منادیان رحمت" احداث می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha