تاکید استاندار بر برخورد قاطع با عوامل ورود مواد فاسد و قاچاق به گیلان

رشت - ایرنا- استاندار گیلان ایجاد اختلال در بازار با ورود کالاهای قاچاق را خیانت به مردم و تولیدکنندگان دانست و بر لزوم برخورد قاطع با عوامل ورود مواد فاسد و قاچاق به استان تأکید کرد.

 به گزارش  روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی عصر امروز (سه‌شنبه) در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز گیلان اظهار داشت: قاچاق کالا و ارز یکی از معضلات کشورمان است که منجر به ایجاد اختلال در فعالیت‌های اقتصادی، تجاری و بازرگانی و ورود زیان‌های جبران‌ناپذیری به تولیدکنندگان می‌شود. 

 وی  با تاکید بر ضرورت اقدام منسجم دستگاه‌ها برای حمایت از تولیدکنندگان و جلوگیری از قانون‌شکنی گفت: بررسی امور و رسیدگی به پرونده‌ها باید در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.

 نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به نامگذاری سال‌های اخیر به عناوین اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: معضلات کشور اقتصاد محور است و حفظ اموال مردم در انبارها به عنوان امانت و تسریع در تعیین تکلیف آنها، یک وظیفه است. 

وی  همچنین بر لزوم اجرای دقیق قانون توسط گمرک، اموال تملیکی، تعزیرات و محاکم قضایی نسبت به کالاهای قاچاق و نیز رسیدگی به کالاهای فاسدشدنی، مواد اولیه تولید و نیز اقلام اساسی مورد نیاز جامعه تأکید و اضافه کرد: با عوامل ورود مواد فاسد و قاچاق باید برخورد قانونی صورت گرفته و در جهت بازدارندگی عمومی، اطلاع‌رسانی شود. 

 عباسی گفت: اگر گزارشی مبنی بر تعلل دستگاه‌ها در خصوص کالاهای فاسدشدنی دریافت شود، با دستگاه خاطی برخورد قانونی می‌شود. 

 عباسی دستگاه‌ها را موظف به تهیه گزارش تطبیقی نسبت به جلسات گذشته کرد و با تأکید بر تلاش برای مبارزه با قاچاق چوب و سوخت در استان افزود: میزان تحقق شعار سال جزو شاخص‌های خدمت به مردم است. 

وی ایجاد اختلال در بازار با ورود کالاهای قاچاق را یک خیانت به مردم و تولیدکنندگان دانست و گفت: تعلل در ورود کالاهای مورد نیاز به ویژه مواد اولیه تولید ، منجر به رکود واحدهای تولیدی و مختل کردن زنجیره تولید و اشتغال می‌شود. 

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین بر لزوم شفاف‌سازی از طریق توجه به سامانه جامع انبارداری و اجرای دستورالعمل ضوابط خرید و فروش کالاهای اساسی تأکید وتصریح کرد: افزایش تجهیزات و امکانات نظارتی در انبارها و گمرک مورد انتظار است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha