رسانه‌ها باید دارای روحیه انقلابی، مردم محور و مطالبه‌گر باشند

قزوین-ایرنا- نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌ها و خبرنگاران باید دارای روحیه انقلابی، مردم محور و مطالبه‌گر باشند تا اثرگذاری لازم را در جامعه از خود برجای بگذارند.

به گزارش ایرنا، فاطمه محمدبیگی شامگاه سه شنبه در گردهمایی اهالی بسیج رسانه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد،افزود: توجه به ارزش های اسلامی و انقلابی، ایجاد امید و نشاط در جامعه و مطالبه گری در جهت توجه به مسایل و مشکلات مردم بدون سیاه نمایی از ویژگی های مهم رسانه ها و خبرنگاران بسیجی است.

وی اظهار داشت: رسانه ها باید با کارکرد درست خود به پیشبرد اهداف انقلاب و نظام کمک کنند و با تحلیل های خود به مسوولان برای حل مشکلات و تصمیم گیری مناسب کمک کنند.

محمدبیگی با بیان اینکه امروز مساله حفاظت از آب و خاک از موضوعات مهم استان به شمار می رود،افزود: باید به مساله آب در رسانه ها به شکل جدی پرداخته شود و مطالبات مردمی در این خصوص و ضرورت اختصاص اعتبارات لازم برای اجرای طرح های آبخیزداری و صیانت از آب و تامین آن مطرح شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: اگر آب نداشته باشیم حیات نداریم و بدون آن امکان پیشرفت و توسعه نخواهیم داشت.

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: از همه کسانی که در گذشته از هر گروه و جناح برای کمک به استان و حل مشکلات کمک کرده اند قدردانی می کنیم اما در مقابل سوء مدیریت ها، فسادها، رانت ها و زمین خواری ها هرگز کوتاه نخواهیم آمد.

محمدبیگی در ادامه با اشاره به تبدیل طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به قانون،گفت: امیدواریم این قانون بدرستی اجرا شود و اثرات خوب آن را از جمله رشد و پویایی جمعیت و اقتدار بیشتر کشور ببینیم.

وی اظهار داشت: یکی از تاکیدات این قانون حمایت ویژه از خانواده هایی است که علاقه مند به بچه دار شدن هستند اما به دلایل مختلف نتوانسته اند پدر و مادر شدن را تجربه کنند.

محمدبیگی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه ایجاد فرصت های شغلی برای جوانان باید در اولویت کارها قرار بگیرد،اظهار داشت: برای کمک به اشتغالزایی جوانان باید شاهد توسعه فرهنگ مهارت آموزی باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که میهن اسلامی ما در شرایط دشوار اقتصادی قرار دارد، اصناف و عمده فروشان باید مراعات حال مردم را در نظر داشته باشند.

وی با اشاره به انتصاب استاندار قزوین،اظهار داشت: امیدواریم استاندار جدید توجه جدی به پیاده سازی برنامه ها و شعارهای ارایه شده داشته باشد.

محمدبیگی همچنین گفت: مردم از همه مسوولان، دست اندرکاران و کارگزاران خود از جمله در سطح دولت و مجلس و شوراها و شهرداری ها که با روحیه انقلابی پا به عرصه خدمت گذاشته اند انتظار دارند تا شاهد کارها و خدمات ماندگار باشند.

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: مقابله با فساد و رانت، رفع تبیعض و محرومیت زدایی باید سرلوحه کار مسوولان قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید از توان مدیران بومی در جایگاه های مناسب مدیریتی بهره گیری شود، اظهار داشت: مدیران ناکارآمد باید کنار گذاشته شوند و باید از ظرفیت جوانان، نخبگان و مدیران انقلابی و خوشنام به شکل مناسب استفاده شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha