اعتراف تازه زلاتان؛ «زدن آزپلیکوئتا عمدی بود، باید یاد می‌گرفت»

تهران- ایرنا- «زلاتان ابراهیموویچ» پس از آنکه در دیدار تیم ملی سوئد برابر اسپانیا در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲، «سزار آزپلیکوئتا» را نقش بر زمین کرد، حالا به تعمدی بودن این حرکت اعتراف و به بازیکن اسپانیا به شدت تاخته است.

به گزارش ایرنا، پس از آنکه ستاره ۴۰ ساله تیم ملی سوئد و باشگاه آ.ث میلان، مدافع تیم فوتبال چلسی و تیم ملی اسپانیا را در جریان یک ضربه شروع مجدد، از پشت نقش بر زمین کرد، فضای مجازی به جنجال کشیده شد.

ابراهیموویچ در شکست یک بر صفر سوئد برابر اسپانیا با کارت زرد جریمه شد؛ شکستی که به معنای غیبت وی در نخستین دیدار پلی‌آف تیم ملی کشورش در مسیر رسیدن به جام جهانی قطر است.

آزپلیکوئتا پس از این صحنه و اتمام بازی در توییتر با انتشار تصویری نوشت «اینجا همه چیز روبراه است.»

ابراهیموویچ می‌گوید که او صرفا از یکی از هم‌تیمی‌های خود دفاع کرده و اگر اسپانیا دوباره با سوئد روبرو شود، آزپلیکوئتا شهامت رویارویی با وی را ندارد.

وی در گفت‌وگو با گاردین اظهار داشت: چند وقت پیش در تیم ملی، آزپلیکوئتا را زدم و این کار را از عمد کردم. بابت گفتنش هم شرمنده نیستم چون او در حق یکی از بازیکنانم کار ناشایستی را انجام داد.

زلاتان افزود: در حمایت از بازیکنم(به عنوان کاپیتان) این کار را کردم؛ کار احمقانه‌ای بود اما اگر دوباره در این موقعیت قرار بگیرم، باز هم همین کار را تکرار خواهم کرد تا به او چیزی را بفهمانم؛ «هرگز این کار را نکن؛ شهامت تکرارش را نداری؛ با این حال، به تو نشان دادم که اگر این کار را با من بکنی چه بلایی سرت می‌آید»؛ من زلاتانم و بابت این کار شرمنده نیستم.

وی ادامه داد: موضوع از دست دادن پلی‌آف نیست بلکه باید به او چیزی را می‌فهماندم؛ اینکه وقتی بازیکنی روی زمین افتاده، نباید به او حمله کرد. حمله کردن به هم‌تیمی من که ۲۰ سال دارد و پسر بسیار خوبی است، کار سختی نیست. امیدوارم حالا فهمیده باشد. کار احمقانه‌ای کردم اما شک ندارم که در چنین موقعیتی دوباره آن را تکرار می‌کنم.

ابراهیموویچ در جریان شکست چهار بر سه میلان برابر فیورنتینا در سری‌آ ایتالیا، دو گل و یک پاس گل به نام خود ثبت و در حال حاضر ۱۲۰ بار پیراهن تیم ملی سوئد را بر تن کرده است.

مرد سوئدی افزود: امروز صبح تمام بدنم درد می‌کرد اما مادامی که هدف دارم و آدرنالین در خونم جریانم دارد، ادامه خواهم داد. می دانم که به نتیجه خوبی می‌رسم. تا زمانی که بتوانم، ادامه می‌دهم. نمی‌خواهم بعدها افسوس بخورم که چرا فوتبال را زود کنار گذاشتم و چند سال دیگر در کنار شما بنشینم بگویم «می توانستم ادامه دهم چون هنوز احساس خوبی داشتم»؛ بهتر این است که تا انتها ادامه دهید و بعد بگویید «دیگر نمی‌توانم»؛ اما من هنوز می‌توانم و ادامه می‌دهم.

در گروه دوم رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره اروپا، تیم ملی اسپانیا با یک گل از سد میهمان خود سوئد گذشت و با ۱۹ امتیاز به عنوان صدرنشین به جام جهانی سال آینده صعود کرد. سوئد نیز با۱۵ امتیاز دوم و راهی پلی‌آف شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha