سفیر جمهوری کرواسی: روز بوعلی سینا در یونسکو ثبت شود

همدان- ایرنا- سفیر جمهوری کرواسی در ایران با بیان اینکه بوعلی سینا شخصیتی جهانی و دارای خدمات جهان شمول است گفت: در زمینه ثبت یک شهریور/ بیست و سوم آگوست/ به نام روز بوعلی سینا در یونسکو آماده همکاری هستیم.

به گزارش ایرنا، "دراگو اشتامبوک" روز سه شنبه در دیدار با فرهیختگان و اهالی فرهنگ و ادب شهر همدان اظهار داشت: ثبت یک روز در حافظه جهانی یونسکو به نام بوعلی سینا می تواند رویدادی بزرگ و حاصل همکاری ایران و کرواسی باشد.

وی خاطرنشان کرد: من پزشک هستم و اعتقاد دارم بوعلی سینا به عنوان پزشک حاذق جهانی شایسته معرفی بهتر است. 

سفیر کرواسی در ایران افزود: کشور ما به استقلال رسیده و آزادانه و مشتاقانه پذیرای ایده های ناب هستیم و ثبت روز بوعلی سینا می تواند یک ایده خوب برای همکاری باشد. 

اشتامبوک با اشاره به مشترکات فرهنگی و زبانی کرواسی و ایران گفت: نام قدیم کرواسی در کتیبه های بیستون حک شده و این نام بی تردید یک واژه باستانی ایرانی است. 

او ایران را وطن قدیمی مردم کرواسی دانست و تاکید کرد: از این پس زمینه رفت و آمد ۲ ملت و توسعه گردشگری را بیشتر فراهم می‌کنیم. 

به گزارش ایرنا، سفیر جمهوری کرواسی در ایران امروز به دعوت اتاق بازرگانی به همدان سفر کرد و نشست با فعالان اقتصادی، فعالان فرهنگی و دیدار با استاندار همدان از برنامه های او است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha