بستر برای تامین کالاهای موردنیاز کنیا در البرز فراهم است

کرج - ایرنا - نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز از آمادگی صنایع البرز برای تامین کالاهای مورد نیاز کنیا در حوزه‌های مختلف خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه  روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز، یداله مالمیر در نشستی با هیات کنیایی فعال در حوزه تجارت چای  اظهار داشت: البرز از ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف صنعتی برخوردار است.

وی افزود: هر ۲ کشور ایران و کنیا در راستای توسعه روابط تجاری آماده همکاری متقابل هستند

نایب رییس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: البرز یکی از استان های صنعتی و اقتصادی ایران است و در حوزه های مختلف آماده تعامل با کشور کنیا هستیم.

وی در ادامه گفت: توانمندی‌های استان البرز مشخص است و تجار کنیایی در هر زمینه تمایل به همکاری داشته باشند در البرز پذیرای این درخواست‌ها خواهیم بود.

مالمیر با اشاره به ظرفیت‌های متعدد در ایران برای همکاری با کنیا که قابلیت تبدیل شدن به سطح وسیع تری از ارتباطات تجاری را دارد، بیان کرد: ایران نگاه ویژه ای به گسترش روابط با کشورهایی از جمله کنیا دارد که میزان صادرات سالانه محصولات ما به این کشورها تاکنون در حد مطلوب و قابل قبولی نبوده است.

وی با بیان اینکه توسعه صادرات به کشور کنیا می تواند راه ورود ایران به بازار کشورهای آفریقایی باشد، گفت: به منظور افزایش سطح تعاملات تجاری با کنیا باید امکان سرمایه گذاری فعالان اقتصادی ایرانی در پروژه‌های آن کشور و برعکس آن فراهم باشد.

استان البرز دارای  بیش از سه هزار ۵۰۰ واحد تولیدی است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha