گروسی با وزیر امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد

تهران - ایرنا - مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، رافائل گروسی که شب گذشته با استقبال بهرز کمالوندی معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی وارد تهران شده است، ساعتی قبل در وزارت امور خارجه حضور یافت و با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی صبح امروز - سه شنبه - با محمد اسلامی معاون رییس جمهوری رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر عبداللهیان در این دیدار بر اراده جدی جمهوری اسلامی ایران برای تعامل سازنده با آژانس در چارچوب موافقتنامه‌ پادمان‌ها تاکید و اظهار امیدواری کرد که در سفر مدیرکل آژانس اعتماد متقابل و همکاری‌های طرفین بیش از پیش تقویت گردد.  

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر اهمیت کار فنی، حرفه‌ای و بی طرفانه آژانس و ضرورت بی اعتنایی به فشارهای سیاسی خارجی تاکید کرد.

 مدیر کل آژانس نیز متقابلا ضمن تاکید بر رویکرد فنی، حرفه‌ای و بی طرفانه آژانس، سفر خود را نشانه‌ای از اراده برای گفت وگو و درک متقابل، حل مسائل و ارتقای همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و از آمادگی آژانس برای حل و فصل موضوعات باقی مانده طی ماه های آتی در همکاری نزدیک با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha