معرفی الگوهای موفق بسیج مهمترین راهبرد برگزاری جشنواره اسوه است

اراک - ایرنا - فرمانده سپاه روح الله گفت: جشنواره استانی اسوه با هدف معرفی الگوهای موفق به سایر پایگاه‌های بسیج در سطح استان مرکزی برگزار شده است.

سردار سرتیپ دوم پاسدار " محسن کریمی" روز سه‌شنبه در آیین افتتاح جشنواره استانی اسوه در شهرستان محلات افزود: یکی از برنامه‌های مهم در بسیج برگزاری جشنواره اسوه به منظور ایجاد فضای رقابتی بین پایگاه های بسیج و ایجاد شور و اشتیاق در بین بسیجیان برای خدمت بیشتر به مردم و تبیین ارزش‌های اسلامی است که در مراحل شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: در جشنواره اسوه، تمام پایگاه‌های بسیج در سطح استان پس از یک رقابت فشرده در این جشنواره حضور می‌یابند و امسال خوشبختانه سطح رقابت بین پایگاه‌های بسیج استان بسیار مطلوب بود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: بهره‌گیری از تجارب گذشته برای جوانان و نوجوانان در سطح پایگاه‌ها و آشنایی با نقاط قوت اقدامات بسیج از رویکردهای جشنواره اسوه است.
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت: امسال به دلیل گستردگی اقدامات بسیج در طول یک سال گذشته، در حوزه‌های خدمت رسانی به مردم، علاوه بر برگزاری جشنواره اسوه نمایشگاه دستاوردهای بسیج در ذیل این جشنواره برگزار شد که بیش از ۳۰ پایگاه برتر علاوه بر شرکت در جشنواره اسوه دستاوردهای خود را در قالب نمایشگاه به نمایش گذاشتند.

سردار کریمی‌خاطر نشان کرد: جشنواره اسوه، همزمان با گرامیداشت هفته مبارک بسیج با حضور ۳۰ پایگاه بسیج نمونه استانی و بسیجیان برتر در شهرستان محلات به مدت ۲ روز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و باید اذعان داشت که تمام پایگاه‌های بسیج نمونه شهرستان‌های استان در این جشنواره حضوری فعال و چشمگیر دارند.

معرفی الگوهای موفق مهمترین راهبرد برگزاری جشنواره اسوه است

تحقق محله اسلامی یکی از اهداف مهم بسیج در گام دوم انقلاب است

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی همچنین در آیین تجلیل از بیست خانواده معظم شهید در محلات افزود: بسیج مظهر اقتدار، همبستگی و اتحاد ملت ایران است که در طول ۴۲ سال گذشته با فرهنگ و روحیه بسیجی دستاوردهای عظیمی خلق کردند و اکنون بسیج به نمایشگاه عزت، اقتدار، ظرفیت‌های عظیم مردمی و اخلاص تبدیل شده است.
سردار سرتیپ دوم پاسدار" محسن کریمی" تحقق محله اسلامی را یکی از اهداف مهم بسیج در گام دوم انقلاب دانست و گفت: این مسئله باید با محوریت مساجد  محقق شود و در این مسیر علاوه بر اثرگذاربودن فعالیت‌های بسیج همچنین کارکرد مساجد نیز باید احیا شوند.

وی تاکید کرد: تحقق محله‌های اسلامی با پیشرانی جوانان مومن و انقلابی باید رقم بخورد چرا که جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب نقشی مهمی دارند و نیاز است فصل جدیدی از ساخت هویت اسلامی در سطح محله‌ها شکل گیرد.

سردار کریمی بیان کرد: بسیج امروز در حوزه‌های دفاعی، امنیتی، محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی، روشنگری سیاسی، رفع آسیب‌های اجتماعی و مسائل فرهنگی نسخه کارآمد و عملیاتی دارد و در بسیاری از موارد ۱۰۰ درصد موفق عمل کرده که دستاوردهای آن بسیار چشمگیر است.

وی با تأکید بر اینکه تقویت هیئت های اندیشه ورز در پایگاه‌های بسیج یک ضرورت مهم است، گفت: این مهم باید با محوریت مساجد تحقق یابد و کارکرد مساجد نیز احیا شود.

فرمانده سپاه روح الله بیان کرد: به برکت برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی در طی سال‌های گذشته، اقدامات خوبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه انجام شده که با توجه به فرمان مقام معظم رهبری به اعضای ستاد کنگره این مسیر با قوت ادامه دارد.

سردار کریمی خاطرنشان کرد: احصای آمار شهدای استان مرکزی که اکنون به هفت هزار و ۱۰۰ شهید والامقام در استان رسیده و تهیه فرهنگ نامه ۲۲ جلدی شهدای استان از مهمترین اقدامات زیرساختی در کارگروه آمار و اطلاعات شهدا است و فعالیت تمام کارگروه‌ها و کمیته‌های کنگره استمرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha