تاکنون ۴۵ هزار مداح بسیجی در کشور ساماندهی شدند

گنبدکاووس- ایرنا - رییس سازمان بسیج مداحان کشور با اشاره به فعالیت ۳۲۰ کانون بسیج مداحان، گفت: تاکنون بیش از ۴۵ هزار مداح بسیجی در کشور شناسایی و ساماندهی شدند.

به گزارش ایرنا، یوسف ارجونی روز سه‌شنبه در حاشیه کارگاه توانمندسازی نغمه سرایان اهل سنت کشور در محل آستان مقدس امام زاده یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سازمان بسیج مداحان کشور از ۱۱ سال قبل راه اندازی شده است.

وی افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه بحث‌های مقتل شناسی، اصول و فنون مداحی، بحث‌های تاریخی و توانمندسازی گروه‌های همخوانی و مدیحه سرایی اهل سنت کشور مانند کارگاه امروز به میزبانی گنبدکاووس با هدف تقریب و ایجاد وحدت و همدلی در برنامه‌های سازمان بسیج مداحان کشور قرار دارد.

وی تصریح کرد: در بحث تولید محتوا تاکنون بیش از ۱۰۰ کتاب در حوزه‌های مختلف اشعار آیینی، کتب مناسبتی، سبک‌ها و سروده‌هایی که در ایام مولودی خوانده می‌شود و همچنین سبک‌های نوحه‌ در ماه‌های محرم، ایام فاطمیه و ماه مبارک رمضان توسط سازمان بسیج مداحان چاپ شده است.

رییس سازمان بسیج مداحان کشور اظهارداشت: تربیت و توانمندسازی نوگلان حسینی و زینبی در سراسر کشور در برنامه این سازمان قرار دارد.

ارجونی با اشاره به ظرفیت خوب روضه‌های خانگی در کشور، گفت: برگزاری برنامه‌های آموزشی و کارگاه‌های توانمندسازی برای مدیران و مداحان این جلسات مورد توجه است.

وی اشعار با محتواهای خوب و غنی را یکی از نیاز جامعه ستایشگری دانست و افزود: مجموعه‌های مختلف باید محتواهای خوب را آماده کنند تا در اختیار جامعه مداحان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، مداحان، نویسندگان و علمای اهل سنت ۱۰ استان سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان، خوزستان، گلستان، خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، آذربایجان غربی و گیلان با حضور در امام زاده یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس در کارگاه توانمندسازی نغمه سرایان شرکت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha