فرماندار: طرح تولید مسکن شهر تفت از آپارتمانی به ویلایی تغییر کرد
عکس از اینترنت است

یزد-ایرنا- فرماندار تفت گفت: با پیگیری های نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و با توجه به مسایل فرهنگی و اجتماعی سکونت خانواده ها در ساختمان های بلند مرتبه ، ساخت خانه های طرح جهش تولید مسکن این شهر از آپارتمانی به ویلایی تغییر کرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا نوکار روز سه شنبه در نشست شورای مسکن شهرستان افزود: ۴۳ هکتار زمین به شهر تفت الحاق شد که برای ساخت خانه های ویلایی طرح یادشده در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه ساخت مسکن از اولویت های مهم دولت سیزدهم  برای اقشار کم درآمد است، تصریح کرد: جلسه شورای مسکن شهرستان به صورت هفتگی برگزار می شود و از دستگاه های عضو شورا خواست تا برنامه ریزی های لازم را برای اجرای طرح یادشده انجام دهند.

نوکار ادامه داد: مسئولان دستگاه های خدمات رسان زیرساخت های جهش تولید مسکن را بررسی و فراهم کنند تا هنگام شروع عملیات اجرایی پروژه مشکلی در زمینه زیرساخت ها وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مسکن بخش مهمی از هزینه خانوارها را به خود اختصاص می دهد، اضافه کرد: افرادی که در طرح های مسکن ملی ثبت نام می کنند اغلب از قشر ضعیف هستند که دارایی های خود را می فروشند تا صاحب خانه شوند.

فرماندار تفت با بیان اینکه همه در برابر خداوند باید پاسخگوی عملکرد خود باشیم به سفر آقای علی نیکزاد نایب رییس مجلس به شهرستان و گلایه ثبت نام کنندگان مسکن اقدام ملی اشاره کرد و گفت: مردم طلا، زندگی و دارایی های خود را فروختند تا صاحب مسکن شوند و تعلل دستگاه ها یا پیمانکار سبب شده مردم این گونه اذیت و ناراضی باشند.

وی از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان خواست  برای ادامه پروژه اقدام ملی تصمیم های لازم را قبل از پایان تعهد پیمانکار بگیرد.

همچنین رییس راه و شهرسازی تفت گفت: مصوبه الحاق زمین به شهر ابلاغ شد و اکنون در مرحله انتخاب مشاور برای تهیه طرح ساخت مسکن در نهضت جهش تولید مسکن هستیم که پس از تدوین طرح، آن را در اختیار دستگاه های خدمات رسان برای اجرا قرار می دهیم.

مجتبی زارع زاده با بیان شناسایی ۲ مورد زمین دولتی بدون استفاده در تفت، گفت: اقدام برای واگذاری این زمین ها به اداره راه و شهرسازی برای ساخت مسکن در حال انجام است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تفت هم گفت: در حال حاضر سرعت اجرای پروژه طرح اقدام ملی خوب است و پیمانکار در ۲ نوبت کار می کند و هر پنج روز سقف یک طبقه تکمیل می شود.

عباسعلی فرح بخش افزود: پیمانکار حاضر فقط ساخت اسکلت ساختمان را انجام می دهد و برای ریزه کاری  ساختمان باید پیمانکار جدید در مناقصه شرکت کند یا ثبت نام کنندگان با تشکیل شرکت تعاونی خود نسبت به تکمیل اقدام کنند.

دولت سیزدهم در طرح نهضت ملی مسکن تاکید دارد تا چهار سال آینده چهار میلیون واحد مسکونی را به بازار عرضه کند که اکنون عملیات ساخت ۲ میلیون واحد شروع و یا درآستانه شروع کار قرار دارد.

اکنون فراخوان ثبت‌نام مسکن در ۳۱ استان کشور داده شد و سهمیه هر استان برای ساخت سالانه در مجموع یک میلیون واحد مسکونی در مرحله اول سال ۱۴۰۰ مشخص  و زمین مورد نیاز در بسیاری شهرها نیز فراهم شد.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha