آمریکا شهروندان خود را از سفر به آلمان و دانمارک برحذر داشت

تهران – ایرنا – مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا و وزارت امور خارجه این کشور با صدور بیانیه ای از شهروندان آمریکایی خواستند از سفر به آلمان و دانمارک به دلیل افزایش موارد ابتلا به کووید – ۱۹ در این دو کشور خودداری کنند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از نشریه هیل، دو کشور آلمان و دانمارک از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا در فهرست کشورهایی با میزان بسیار بالای ابتلا به کرونا قرار گرفته اند.

در حال حاضر، در مجموع ۷۵ مکان در جهان در این فهرست قرار دارند که شامل کشورهایی می شود که بیش از ۵۰۰ مورد ابتلا به کرونا در هر یکصد هزار نفر را طی ۲۸ روز گذشته به ثبت رسانده اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا خطاب به شهروندان آمریکایی اعلام کرد: از سفر به این مقاصد برحذر باشید. اگر مجبور به سفر به این مقاصد هستید، اطمینان یابید که قبل از سفر کاملا واکسینه شده اید.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز در بیانیه خود تاکید کرد: از سفر به آلمان به دلیل موارد ابتلا به کووید – ۱۹ در این کشور خودداری کنید. وزارت مزبور این هشدار را برای دانمارک نیز صادر کرد.

براساس این گزارش، ینس اشپان وزیر بهداشت آلمان گفته است افراد واکسینه نشده احتمالا تا پایان فصل زمستان جاری به کووید – ۱۹ مبتلا می شوند و برخی از آنها نیز جان خود را از دست می دهند.

آلمان طی هفته گذشته شاهد افزایش ۵۰ درصد موارد ابتلای جدید به کرونا بوده است. به طور متوسط، روزانه بیش از ۴۹ هزار نفر در این کشور به کووید مبتلا می شوند.

اشپان گفت: تا پایان زمستان جاری، تقریبا همه در آلمان یا واکسینه می شوند، یا از بیماری بهبود می یابند و یا فوت می کنند. وی افزود: ایمنی حاصل می شود. پرسش این است که آیا از طریق واکسیناسیون به دست می آید یا مبتلا شدن و ما با همدل مسیر واکسیناسیون را توصیه می کنیم.

 آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز با اعلام اینکه تازه ترین موج ابتلا به کرونا در این کشور بدتر از همه تجارب آلمان در این زمینه بوده است، خواستار محدودیت های سخت‌تر برای جلوگیری از شیوع این ویروس شد. وی وضعیت را بسیار نگران کننده خواند و هشدار داد که بیمارستان ها به زودی پر می شود مگر آنکه موج چهارم شیوع ویروس شکسته شود.  

در حالی که موارد ابتلا به کرونا در آلمان افزایش یافته، افراد مسن تر که جزو اولین گروه هایی بودند که هر دو دُز واکسن کرونا را دریافت کردند و کودکان که واجد شرایط واکسیناسیون نیستند، به طور ویژه ای مستعد ابتلا به ویروس هستند.

این توصیه های مسافری پس از آن صادر شد که آمریکا پیشتر در ماه جاری مرزهایش را به روی مسافران بین المللی پس از ماه ها محدودیت های کرونایی گشود.

به موجب این سیاست جدید آمریکا، مسافران بین المللی که کاملا واکسینه شده اند، اجازه دارند که وارد آمریکا شوند مشروط بر اینکه مدرک واکسیناسیون و نتیجه منفی تست کرونای گرفته شده ظرف سه روز از سفرشان را ارائه دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha