حضور بسیج در عرصه فرهنگی کشور لازمه تحقق آرمان های انقلاب اسلامی است

کیش- ایرنا - امام جمعه کیش گفت: عرصه فرهنگی اکنون بیشترین نیاز را برای حضور بسیج دارد و این حضور لازمه تحقق آرمان های انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام احمد حسن زاده روز سه شنبه در همایش مجمع سرمربیان، مربیان و سرگروه های صالحین اظهار داشت: برا اساس معیار تعریف شده از سوی رهبر معظم انقلاب برای بسیج،  هر کجا که انقلاب به حضور بسیجیان نیاز پیدا کرد  آنجا پایگاهی برای فعالیت این نیرو است.
وی افزود: در عرصه های مختلف انقلاب به حضور نیاز دارند که میدان فرهنگی، تلاش در حوزه فضای مجازی، عرصه علم و عرصه اقتصاد از جمله این عرصه ها است.

حجت الاسلام حسن زاده یاد آور شد: فضای فرهنگی، علم و اقتصاد باید غلبه بسیجیان حرکت کند  و بسیج نباید اجازه دهد این عرصه ها به بدخواهان واگذار شود.

وی گفت: انتظار می رود در این راستا به گونه سازماندهی شود که بسیجیان بتوانند با تقوای الهی و بصیرت این عرصه ها را در اختیار بگیرند و موجبات توسعه متعالی در کشور را فراهم کنند.

امام جمعه کیش، با اشاره به فعالیت طرح حلقه های صالحین نیز اظهار داشت: خروجی محور بودن طرح صالحین لازمه موفقیت آن است به گونه ای بعد از چند ماه نتایج آن را بررسی کنیم تا در کنار رفع چالش های احتمالی در راستای تقویت نقاط قوت آن اقدام شود.

فرمانده سپاه ناحیه جزیره کیش نیز افزود: تربیت و آموزش در بسیج برای تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی و نسل ادامه دهنده گام دوم انقلاب انجام می شود که این مهم هدف اصلی طرح صالحین است.

سرهنگ محمد میرزاده یادآور شد: هدف از آموزش زندگی بهتر است و مربیان پرورشی و معلمان و مربیان طرح صالحین در یک مسیر بوده و با این تفاوت که طرح صالحین مسیر تربیتی برای افراد در دوران بعد از مدرسه را نیز تداوم می بخشد.

وی افزود: طرح قرارگاه های محلات در کیش نیز به عنوان طرحی برای توسعه محلات در ابتدای راه  است که در صدد هستیم این طرح را در کنار صالحین پیگیری و توسعه دهیم تا به عنوان پایگاه با محوریت روحانی مسجد برای رفع مشکلات و حکم رانی محلات جزیره اقدام کنیم.

سرهنگ میرزاده با اشاره به اینکه ارزش های اسلامی یکی از اولویت های عرصه آموزش و تربیت است اضافه کرد: در صدد هستیم نظام آموزشی و تربیتی مشترک بین دانشگاه ها، آموزش و پرورش و بسیج را شکل دهیم تا یک حرکت منسجم در راستای رسالت اصلی انجام شود.

همایش مجمع سرمربیان، مربیان و سرگروه های صالحین همزمان با هفته بسیج برگزار شد.

سازمان بسیج مستضعفین که در گذشته با نام نیروی مقاومت بسیج شناخته می‌شد، در پنج آذر ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به‌طور قانونی فعالیت خود را آغاز کرد.

امسال از ۲۹ آبان تا پنجم آذر هفته بسیج نامگذاری شده و ویژه برنامه های گرامیداشت این هفته با شعارهای بسیج - پاره تن مردم، بسیج - گره گشایی و توسعه، بسیج - خادم و مدافع مصلحت و سلامت پیگیری می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha