ظرفیت مصلحان فرصتی کم نظیر برای حل و فصل پرونده های قضایی است

ایلام - ایرنا - رییس کل دادگستری استان ایلام اجرای عدالت و احقاق حقوق مردم در جامعه را از مهمترین وظایف خطیر و رسالت های دستگاه قضایی در نقاط دور و نزدیک کشور عنوان کرد و گفت: ظرفیت مصلحان فرصتی کم نظیر برای حل و فصل پرونده های قضایی است.

به گزارش ایرنا، علی دهقانی در آیین تودیع و معارفه رییس دادگستری شهرستان آبدانان اظهار داشت: پاسخگویی شفاف ، حضور مستمر بین مردم ، دلسوزی و صداقت از مهمترین تکالیف همه مدیران اجرایی و قضات دستگاه قضایی است.

وی با تاکید بر تکریم ارباب رجوع و خوش خلقی قضات و کارکنان محاکم سطح استان افزود: خدمت صادقانه، حفظ کرامت انسانی، مراعات قانون و تحکیم امنیت پایدار فردی و اجتمایی از اولویت های کاری دادگستری استان ایلام و دیگر نهادهای قضایی در همه مناطق و شهرستان هاست.

رییس دادگستری ایلام استفاده از ظرفیت سرشار معتمدین را یک ضرورت و فرصت مغتنم بشمرد و گفت: نقش مصلحان و معتمدین در پیشگیری و ختم تخاصمات و منازعات ، ضمن کاهش مطلوب هزینه های سیاسی و اجتماعی ، گاهی اوقات خیلی موثرتر و کارسازتر از صدور احکام قضایی و بسترساز آرامش و امنیت در جامعه است.

دهقانی با تبریک هفته بسیج و گرامیداشت نام و یاد شهیدان گرانقدر یادآور شد: نهاد بسیج یک مفهوم گسترده و شیرین است که همچون یک مکتب سازنده ، زمینه اقتدار ملی را مهیا و عشق و ایثار و سازندگی را در جامعه فراگیر کرده است.

وی به اهمیت بزرگداشت اولین کنگره سرداران و سه هزار شهید استان اشاره کرد و گفت: امروز نام و آوازه بلند جمهوری اسلامی ایران در جهان مدیون فداکاری شهدا و جانفشانی بسیجیان و آزادگان ، وجانبازان عزیز این مرز و بوم است.

در پایان این نشست ضمن تقدیر از زحمات پنج ساله علیرضا طهماسبی ، عارف رشنودی بعنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان آبدانان معرفی شد.

شهرستان آبدانان با ۴۵ هزار نفر جمعیت در ۱۷۱ کیلومتری جنوب شرق ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha