هنر علیه اپیدمی پلاستیک

 تهران- ایرنا- نمایشگاه انفرادی نقاشی سمیرا البرزکوه با عنوان «ویروس دست‌ساز» با نگاه انتقادی به مصرف بی‌رویه پلاستیک در گالری شیرین برپا می شود. 

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، نمایشگاه نقاشی ویروس دست ساز با حضور ۱۰ اثر از هنرمند نقاش سمیرا البرزکوه، روز جمعه پنجم آذر با حضور هنرمندان در گالری شیرین گشایش می یابد.  
 

سمیرا البرزکوه درباره ایده اولیه برگزاری این نمایشگاه می گوید: مجموعه ویروس دست ساز را از سال ۱۳۹۸ شروع کردم. از آنجا که در دوران همه‌گیری کرونا هستیم این ایده از زمان آغاز شیوع این ویروس در ذهنم شکل گرفت. پلاستیک هم یک نوع ویروس است که ساخته دست بشر بوده و موجب مرگ و فرسایش زیستگاه ها می شود.   

در پی روند کار با موضوعات اجتماعی و روز هنرمند این مجموعه نیز با محوریت ایجاد فرهنگ سازی و توجه به دنیای ویروسی ایجاد شده و در ادامه مجموعه های قبل تمرکز بر زنان کمرنگ شده است ولی سبک اعتراض بر عادات اشتباه تکیه دارد.

سمیرا البرزکو متولد ۱۳۶۴ در تهران و فارغ التحصیل رشته نقاشی در مقطع کارشناسی ارشد است. او تا کنون نمایشگاه های متعددی در داخل و خارج از ایران داشته که ویروس دست ساز سومین نمایشگاه انفرادی او در گالری شیرین است.
 نمایشگاه ویروس دست ساز روز جمعه پنجم آذر ساعت ۱۶ افتتاح می شود و تا هفدهم آذر ادامه دارد. علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه می توانند از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ الی ۱۹ و در روزهای جمعه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ به گالری شیرین واقع در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ مراجعه کنند. گالری شیرین در روزهای دوشنبه تعطیل است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha