دوره مربیگری درجه «دی» فوتبال آسیا با شرکت ۲۰ نفر در مهریز برگزار شد

یزد- ایرنا- یکدوره مربیگری فوتبال درجه دی (D) آسیا با شرکت ۲۰ نفر پس از هفت روز تدریس نظری و عملی با حضور جمال دهقانی مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا اِی‌.اف‌.سی(AFC) روز سه‌شنبه در مهریز پایان یافت.

به گزارش ایرنا، در این دوره که زیرنظر هیات فوتبال و اداره ورزش و جوانان مهریز برگزار شد، شرکت کنندگان در این دوره با مباحث علمی اصول مربیگری، فرایند دانش مربیگری، تغذیه، داوری و مسایل روان شناسی آشنا شدند.

در این دوره بعد از برگزاری آزمون به تمامی شرکت‌کنندگان گواهی‌نامه اعطا شد و افراد می توانند با ارایه آن برای مربیگری تیم‌های فوتبال استفاده کنند.

مهدی افزونی، رییس کمیته آموزش هیات فوتبال استان یزد به اهمیت آموزش و ارتقای علمی و عملی مربیان برای توسعه این رشته ورزشی اشاره کرد و گفت برگزاری دوره‌های عملی با همکاری مدرسان فدراسیون با همراهی هیات‌ های شهرستان ها جزو برنامه‌های محوری هیات فوتبال استان است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و هم‌اکنون ۳۳ هیات ورزشی و سه هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه در این شهرستان فعالیت دارند.

*** ضرورت ترویج روحیه بسیج در جامعه   

 مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان یزد  گفت: بسیج و مردم جدای از یکدیگر نیستند، لازم است فرهنگ و روحیه بسیجی در جامعه رواج یابد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا عظیمی زاده روز سه شنبه ‌در نشست شورای پایگاه مقاومت امام هادی (‌ع) این سازمان با بیان اینکه بسیج که به ابتکار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت  نهادی مردمی است، اظهار کرد: این هنر حضرت امام (‌ره) بود و در حقیقت بیانگر این مهم است که بسیج جدای از مردم و مردم جدای از بسیج نیستند.

وی ادامه داد: رسالت اصلی پایگاه مقاومت یادشده باید این باشد که خدمت صادقانه و بی منت به مردم را در بین کارکنان سازمان گسترش دهد.

عظیمی زاده افزود: با شیوع کرونا  و واکسیناسیون مردم در برابر این ویروس شاهد بودیم که در کنار کارکنان بهداشت و درمان، بسیجیان به میدان آمدند و نشان دادند که در کنار مردم هستند و برای حفظ سلامت جامعه حضور موثر دارند.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان یزد تصریح کرد: شاخصه رفتار یک بسیجی، چهره خندان، اخلاق خوب و رفتار نیکوست که این نوع رفتار موجب جذب مردم به تشکیلات بسیج می شود.

عظیمی زاده الگوی چنین رفتاری را سردار شهید سلیمانی دانست و گفت: شاهکار زندگی سردار  جذب مردم با رفتارش بود.

وی افزود: هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزش‌ها و روحیه بسیجی در بین اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جوان است.

***ساخت پیاده روهای غیراستاندارد در یزد  جلوگیری شود 

همچنین سرپرست منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد با اشاره به موانع بسیاری که در پیاده‌روها وجود دارد، گفت:نباید دوباره پیاده‌روهای غیراستاندارد در این شهر به عنوان مرکز استان ایجاد شود.

به گزارش ایرنا علیرضا نقوی روز سه شنبه در بازدید پیاده‌روهای خیابان امام خمینی (ره)، مسجد جامع و میدان آیت‌الله شهید بهشتی افزود: مجموعه‌ اتفاق هایی مثل انقلاب صنعتی و پیدایش تفکر نوین و مجموعه تحولی که در قرن بیستم رخ داد؛ باعث شد از شهری که تمرکزش بر روی ویژگی‌های انسان مدارانه بود دور شویم.

وی اضافه کردد: باید جایگاه انسان را در فضای شهری بشناسیم و شهرنشینان را به پیاده‌روی تشویق کنیم.

وی با اشاره به برخی اقدام های شهرداری یزد برای مناسب‌سازی معابر افزود: امیدواریم با تلاش بیشتر برای رسیدن به اعتلای شهر انسان‌محور باید قدم برداریم و بتوانیم امنیت بیشتری برای شهروندان و عابران پیاده در منطقه بافت تاریخی فراهم کنیم.

سرپرست منطقه بافت تاریخی شهرداری یزد خواستار تغییر نگرش از خودرو محوری به پیاده‌ روی  شد و تصریح کرد: اصل امنیت متعلق به انسان است و برای اینکه شهر امنیت داشته باشد، باید همه اقشار اعم از سالمند، کودک، نابینا و معلول در شهر به‌راحتی تردد کنند و از امکانات آن بهره‌مند شوند.

*** یادواره شهدای آماد و پشتیبانی سپاه یزد در بهاباد برگزار می شود

 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد گفت: چهارمین یادواره شهدای آماد و پشتیبانی تیپ الغدیر یزد به یاد شهید محمدرفیعیان  به مناسبت هفته بسیج پنجشنبه شب  هفته جاری با سخنرانی رییس دفتر جنبش امل لبنان در ایران همراه با مداحی در حسینیه صاحب الزمان(عج) بهاباد برگزار می شود.

سرهنگ سعید دهقان روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، برگزاری یادواره‌های شهدا را یکی از اساسی‌ترین ابزارهای ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت دانست و گفت: امنیت و آرامش کشور مدیون خون پاک این عزیزان است .

وی به برگزاری هرچه باشکوهتر این یادواره اشاره کرد و  گفت::  مدیران تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در این رویداد فرهنگی، تعامل و همکاری کنند.

فرمانده سپاه بهاباد با اشاره به اینکه شهدا درس ایثار و شهادت را ترویج کردند، تاکید کرد: امروز همین روحیه ایثار و شهادت طلبی باعث عزت و اقتدار ملت ایران در جهان شد.

شهرستان بهاباد در دوران دفاع مقدس ۱۳۸ شهید تقدیم انقلاب کرد و شهید رفیعیان اولین فرمانده آماد و پشتیبانی تیپ ۱۸ الغدیر در دفاع مقدس بود.

مرکز شهرستان ۲۰هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha