راه بهبود معیشت مردم و کنترل بازار،استفاده از ظرفیت‌های مردمی است

شیراز- ایرنا- رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور، با اشاره به مشکلات معیشتی گفت: همه ما شاهد افزایش قیمت‌ها در کشور هستیم و تنها راه برای عبور از این مشکل و بهبود معیشت مردم استفاده از ظرفیت‌های مردمی، جهش در تولید و تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها بر بازار است.

به گزارش ایرنا، غلامرضا حسن‌پور، سه‌شنبه در همایش روسای اتحادیه‌های صنفی استان فارس در شیراز افزود: یکی از مصادیق پای کار آمدن ظرفیت‌های مردمی را در جریان سیل ابتدای سال ۹۸ در شیراز شاهد بودیم که مردم با حمایت و ابراز همدردی خود یک رویداد بی بدیل که به یک الگو تبدیل شد را به نمایش گذاشتند که باید تداوم داشته باشد.
وی ادامه داد: در پایان همان سال شاهد آغاز شیوع کرونا در کشور بودیم که در آن مقطع نیز اصناف به رغم مواجه با مشکلات بسیار در جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فعالیت‌های خود را تعطیل یا محدود کردند.
او اظهار داشت: اصناف، تجار و بازاریان علاوه بر همراهی در این زمینه، به منظور کمک به خانواده‌های نیازمند، در طرح کمک‌های مومنانه مشارکت جدی داشتند و بسته‌های معیشتی را در مقاطع مختلف در بین این خانواده‌ها توزیع کردند.
رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور، بر لزوم توجه به جهش تولید برای کاهش قیمت‌ها و تامین کالای بیشتر تاکید کرد و گفت: در همین ایام کرونا شاهد بودیم که در بحث تولید ماسک تنفسی، با توجه به جهشی که در تولید این کالا در کشور شاهد بودیم، علاوه بر تامین نیاز داخل، ۱۰ میلیون دلار نیز ماسک به دیگر کشورها صادر کردیم.
حسن‌پور افزود: علاوه بر ماسک، در ابتدای شیوع کرونا و با توجه به نیاز کشور، در بحث دستگاه اکسیژن ساز نیز با محدودیت‌ها و مشکلات بسیار مواجه بودیم اما امروز می‌بینیم که تاکنون بسیج موفق شده هزار دستگاه تامین کرده و برای استفاده رایگان در اختیار بیماران قرار دهد.

اعتماد دولت سیزدهم به بخش خصوصی
وی، با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین معاون وزیر صمت و بسیج برای نظارت بر بازار گفت: ما همکاری در این زمینه را با دو شرط پذیرفتیم، یکی اینکه نظارت از مبدا تا مصرف یعنی از گمرک تا بازار و دوم دسترسی به سامانه‌های کشور مانند سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی که نهاده‌ها را در اختیار دامداران قرار می‌دهد که برخی تخلفات در این زمینه سبب شکل گیری بازار آزاد شده است.
او گفت: ما اهل تصدی‌گری نیستیم و کار را به مردم می‌سپاریم و از اتاق اصناف هم انتظار داریم که در اجرای این تفاهم‌نامه همکاری و کمک کند که اطمینان داریم در فارس این همراهی و کمک اتفاق خواهد افتاد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha