۲ آذر ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84552461
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

صباح الخالد الصباح مامور تشکیل کابینه کویت شد

تهران - ایرنا - «شیخ نواف الاحمد الصباح» امیر کویت بار دیگر «صباح الخالد الحمد الصباح» را به عنوان نخست وزیر این کشور انتخاب و او را مأمور تشکیل کابینه جدید کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روزنامه «الوطن»، امیر کویت الخالد الحمد الصباح را به عنوان نخست‌وزیر این کشور منصوب و او را مأمور به تشکیل کابینه جدید این کشور کرده است. 

به موجب فرمان امیر کویت، الخالد الحمد الصباح مأمور شد تا هر چه سریعتر اعضای جدید کابینه خود را تعیین و کشور را از بلاتکلیفی نجات دهد.

در هشتم ماه جاری میلادی، دولت سابق کویت به ریاست الخالد الحمد الصباح استعفای خود را در آستانه جلسه استیضاح پارلمانی، تقدیم شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر این کشور کرد.

گزارشی درباره علت استعفای ناگهانی دولت قبلی کویت منتشر نشد، اما تنش و اختلافات میان دولت و پارلمان بر سر برنامه‌ها و طرح‌های کاری دولت، از دلایل عمده تغییر دولت‌های کویت و انحلال پارلمان در سالهای اخیر بوده است.

شیخ نواف الاحمد الصباح امیر کویت در تاریخ ۱۸ آذر ماه سال گذشته هم الخالد الاحمد الصباح را به عنوان نخست وزیر این کشور انتخاب و او را مامور تشکیل کابینه کویت کرده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha