کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی ۷۰ درصد پیشرفت دارد

مهاباد- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه ۷۰ درصد کریدور بزرگراهی غرب کشور در محدوده آذربایجان غربی به صورت چهار خطه به اتمام رسیده‌ است، گفت: بخش باقیمانده این مسیر ترانزیتی در حوزه این استان نیز از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار ست.

خیراله خادمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در میاندوآب با بیان اینکه این طرح نیز تا ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: بدین ترتیب بخشی از این محور سراسری که هدف آن ایجاد مسیر ترانزیتی از بازرگان تا بنادر جنوب غربی کشور است به اتمام رسیده و زمینه ای برای توسعه همه استان‌های کشور بوجود خواهد آمد.

وی با بیان اینکه کریدور بزرگراهی غرب کشور، بسترساز اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری است، گفت: اتمام پروژه‌های راهسازی در آذربایجان غربی به ویژه کریدور بزرگراهی غرب کشور با جدیت دنبال خواهد شد زیرا که این استان جایگاه مهمی در توسعه لجستیک وحمل و نقل بین‌المللی دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به بازدید از محورهای چهار خطه و زیرساخت‌های راهی آذربایجان غربی، اظهار داشت: کریدور غرب کشور نیز در این سفر مورد بازدید سراسری قرار گرفت به طوری که در آن تعدادی از طرح ها فعال است و برای باقیمانده پروژه‌ها هم تصمیم‌هایی در جهت تسریع در روند اجرایی آنها گرفته شد.

وی با بیان اینکه همچنین در ورودی میاندوآب یک گره کاری برای اجرای این کریدور وجود داشت، اضافه کرد: برای آغاز عملیات اجرایی و رفع این مشکل و نیز اجرای عملیات کنارگذر شهر بوکان تصمیم گیری های لازم انجام شد.

خادمی همچنین با اشاره به بررسی و تصمیم گیری در خصوص اتصال محور میاندوآب - بوکان نیز، اظهار داشت: کنارگذر شمالی میاندوآب که به عنوان محور ترانزیتی از سمت تبریز به کردستان است در اسرع وقت اجرایی و تلاش خواهد شد به اتمام برسد.

مسیر کریدور بزرگراهی غرب کشور از مرز بازرگان در شمال آذربایجان‌غربی آغاز شده و با عبور از آذربایجان‌غربی، کردستان، کرمانشاه و لرستان به خوزستان و بندر امام خمینی (ره) ختم می‌شود.

از این مسیر، ۳۰۰ کیلومتر در آذربایجان‌غربی و ۳۲۰ کیلومتر آن در کردستان قرار دارد که ۶ تونل به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر، ۱۱ تقاطع غیرهمسطح و هزار و ۲۰ متر پل در این منطقه ساخته می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با دعوت نمایندگان آذربایجان غربی به منظور بازدید از طرح های راهسازی به این استان سفر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha