بسیجیان خراسان شمالی ۳۲ زندانی جرایم غیرعمد را آزاد کردند

بجنورد- ایرنا- مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان شمالی گفت: بسیجیان با کمک ستاد دیه این استان نیمه نخست امسال ۳۲ زندانی جرایم غیرعمد را از زندان ها آزاد کردند.

عبدالرحیم گرجی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع این زندانیان که با کمک و مشارکت بسیج حقوق دانان استان آزاد شدند ۳۰ نفر مرد و ۲ نفر زن هستند.

وی اظهار داشت: این زندانیان جرایم غیرعمد مربوط به بدهکاری مالی غیرکلاهبرداری هستند که به علت ناتوانی در پرداخت آن هم اینک تحمل حبس می کنند.

وی افزود: بسیجیان استان پارسال نیز ۳۷ زندانی را از زندان های استان آزاد کرده بودند.

براساس آمارها، شمار زندانیان استان نسبت به میانگین کشور ۲۳ درصد کمتر است که براین اساس به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۱۹۵ نفر در زندان‌های این خطه هستند.

میانگین جمعیت زندانی در کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۲۵۳ نفر زندانی است.

هم اکنون حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر در زندان های استان محبوس هستند، این استان دارای سه زندان و یک کانون اصلاح تربیت است که تعداد زندانیان در کانون معمولا بین سه تا هفت نفر است که زیر ۱۸ سال سن دارند.

 ۹۷ درصد زندانیان استان مرد و سه درصد زن هستند که ۶۹ درصد از مددجویان متاهل هستند.

۷۱ درصد زندانیان استان بین ۲۶ نا ۴۵ سال سن دارند، بخش زیادی از نیروی کار در زندان ها محبوس هستند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

شماره حساب ۸۸۸۸۸ نزد بانک تجارت و شماره حساب ۰۱۰۵۵۷۰۷۶۲۰۰۰ نزد بانک ملی و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۴۲۶۱۸۵ به نام ستاد دیه خراسان شمالی آماده دریافت کمک های خیران و نیکوکاران به منظور آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha