جهان اسلام خود را برای اضمحلال رژیم صهیونیستی و آمریکا آماده کند

تهرا- ایرنا- معاون دبیرکل مجمع بیداری اسلامی گفت: جهان اسلام باید خود را به عنوان قدرت موثر و تأثیرگذار باور کند و برای اضمحلال رژیم صهیونیستی و آمریکا خود را آماده کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسین اکبری روز سه‌شنبه در دومین اجلاس مجمع جهانی مستضعفین؛ «یمن، محور تحولات و خودباوری جهان اسلام» در سالن همایش‌های بین‌المللی اجلاس سران، گفت: دفاع از مسلمانان و آزادگان جهان نگاه و اساس قرآنی دارد و برگرفته از آیات قرآن است و خداوند وعده داده که مستضعفان بر جهان حاکم خواهند شد و امیدوارم روزی مستضعفان جهان هم برابر استکبار قدرت خود را نشان دهند و این وعده اکنون در حال محقق شدن است.

معاون دبیر کل مجمع بیداری اسلامی،  یمن را الگوی دفاع مستضعفین مقابل مستکبران جهان، اتمام حجت همه آزادی‌خواهان و مسلمانان جهان عنوان کرد و افزود: سوریه در نوع خود میدان دیگری با ویژگی‌های متفاوت از یمن است. عراق امروز از کشوری اشغال شده به کشور مقاومت تبدیل شده است و مهمتر از همه در شرایط سخت، تحت سیطره جانی‌ترین رژیم اشغالگر و جعلی توانست شرایط را به نحوی عوض کند و به تنهایی پاسخگویی رژیم صهیونیستی و آمریکا و هم پیمانان آنها هستند.

اکبری افزود: فلسطین روزی برای دفاع از خود منتظر جامعه جهانی و سازمان ملل بود ولی اکنون خود به تنهایی می‌تواند برابر مستکبران بایستد.  

وی گفت: در حال حاضر افول آمریکا روند تندتری به خود گرفته و اندیشه قرآنی بسیج مبتنی بر نجات همه بشریت می‌تواند در نظام آینده بین‌الملل جایگاه اساسی داشته باشد.  

معاون دبیر کل مجمع بیداری اسلامی تاکید کرد: همزمان با افول آمریکا، هژمونی این کشور برچیده خواهد شد و آنچه در جهان اسلام باقی خواهد ماند، جهان اسلام و کشورهایی هستند که می‌توانند مقاومت را یاری کنند و برابر کشورهای پیرو نظام سلطه بایستند.  

اکبری خاطرنشان کرد: سران کشورهای عربی باید به خواست مردم خود احترام بگذارند و مستضعفان را یاری کنند و به عنوان قدرتی که می‌تواند جهان اسلام را یاری کند، پیرو آن باشند.

وی یادآور شد: جهان اسلام باید خود را به عنوان قدرت موثر و تأثیرگذار باور کند و خود را برای اضمحلال رژیم صهیونیستی و آمریکا آماده کنند.

وی تصریح کرد: سردار بزرگ اسلام شهید سلیمانی به عنوان نمونه‌ای از مکتب بزرگ بسیج و اندیشه امام (ره) در جهان کاملا جا افتاده است و همه دنیا می‌شناسند که این مکتب انسان‌های بزرگی چون حاج قاسم سلیمانی را تربیت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha