مسی: «راموس» شخصیت بزرگی دارد؛ رفتار با کومان و والورده ناعادلانه بود

تهران- ایرنا- ستاره تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن گفت: از قبل «سرخیو راموس» را می‌شناختم اما حالا رابطه‌ام با او بیشتر شده است. او شخصیت بسیار بزرگی دارد.

به گزارش ایرنا، سایت اسپانیایی مارکا امروز (سه‌شنبه) بخش دوم مصاحبه مفصل «لیونل مسی» را منتشر کرد که متن آن را در زیر می‌خوانید:  

نظرت در مورد عملکرد کریستیانو رونالدو در منچستر چیست؟

یونایتد تیمی بسیار قوی با بازیکنان بزرگ است. کریستیانو از قبل باشگاه را می‌شناخت، اما این مرحله دیگری بود و اکنون او به صورت چشمگیری سازگار شده است. او از ابتدا مثل همیشه گل زده و مشکلی برای تطبیق نداشت. خیلی وقت است که ما در یک لیگ رقابت نمی‌کنیم. ما به صورت انفرادی و تیمی برای همین اهداف مسابقه دادیم. صحنه‌های رقابت من و کریستیانو صحنه‌های بسیار زیبایی برای ما و همچنین مردم بود زیرا آن‌ها بسیار از آن لذت بردند. این رقابت خاطره زیبایی است که در تاریخ فوتبال باقی خواهد ماند.

چرا لالیگا یک ستاره بزرگ را در هر فصل از دست می‌دهد و برای جلوگیری از آن یا جذب چهره‌های جدید چه باید کرد؟

امیدوارم بازیکنان بزرگ بازگردند و بهترین‌ها را مانند ۱۰ یا ۱۵ سال گذشته داشته باشیم. لالیگا همیشه یکی از بهترین لیگ‌های جهان بود و امیدوارم قدرت لالیگا دوباره بازگردد. درست است که خیلی از چهره‌ها به دلایل مختلف رفتند، اما مطمئن هستم که در آینده می‌تواند همه چیز مانند قبل شود.

آیا امباپه را فصل آینده در رئال مادرید می‌بینیم؟

حقیقت این است که من نمی‌دانم. فقط او می‌داند که چه چیزی در سر دارد و قرار است چه کار کند. فقط می توانم بگویم خوشحالم که او امسال اینجا ماند. او بازیکن بسیار مهمی برای ما و جنگیدن برای اهدافی است که داریم. 

آیا او اسپانیایی را خوب صحبت می‌کند؟

کیلیان این زبان را کامل صحبت می‌کند. او زبان‌های دیگر را نیز به خوبی بلد است.  

مسی: «راموس» شخصیت بزرگی دارد؛ رفتار با کومان و والورده ناعادلانه بود

رختکن پاری سن ژرمن چگونه است؟ 

خوش شانس بودم که به رختکنی با بازیکنان بسیار خوب و افراد بسیار خوب رسیدم. این مهمترین اتفاق است. اقتباس من خیلی سریع بوده است. درست است که اولش خیلی عجیب بود. از یک طرف مشکل انتقال به یک مکان جدید بعد از سال‌ها در همان مکان وجود دارد، اما از طرف دیگر بسیار آسان بود زیرا بازیکنان زیادی را می شناختم و اسپانیایی زیادی در آنجا صحبت می شود. افراد تیم بسیار باهم رابطه‌ای نزدیک دارند.

بعد از رقابت تمام عیاری که با سرجیو راموس داشتید، حالا با او هم‌تیمی هستید. 

در ابتدا بعد از این همه سال رقابت عجیب بود. دو کاپیتان بارسا و مادرید بعد از بازی‌های الکلاسیکو و این همه دعوا که در زمین داشتیم به هم رسیدیم. اما تمام چیزهایی که در داخل زمین بود، در همان زمین باقی مانده بود. ما همیشه به یکدیگر احترام زیادی گذاشته‌ایم. مهم نیست که چقدر رقبای بزرگی در آن بازی‌ها بودیم. داشتن او به عنوان شریک، یک نمایش است. کم کم او به ما ملحق می‌شود و امیدوارم هر چه سریعتر بازی کند زیرا او یک فوتبالیست اساسی برای مبارزه و اهداف خواهد بود.

سرجیو همان‌طور است که تصور می‌کردید؟

من از قبل او را می‌شناختم. درست است که صحبت‌های خوبی با هم نداشتیم، اما سال‌هاست که در لیگ به هم خورده‌ایم و بیش از یک بار صحبت کرده بودیم. قبلاً تصوری از راموس داشتم که چگونه است. او هم تیمی‌های سابقی داشت که در تیم اسپانیا با او بودند، بنابراین من از قبل او را می شناختم. و اکنون که ما در پاریس بیشتر کنار هم قرار گرفتیم، دیدم که او شخصیت بزرگی دارد.

مسی: «راموس» شخصیت بزرگی دارد؛ رفتار با کومان و والورده ناعادلانه بود

ژاوی چه چیزهایی می‌تواند به بارسلونا بدهد؟

او می‌تواند کمک زیادی کند. او مربی‌ای است که چیزهای زیادی می‌داند و بارسا را کاملاً می شناسد. ژاوی از کودکی در بارسلونا زندگی می‌کند و فردی است که به شدت مورد احترام هواداران و بازیکنان است. او مربی بسیار مهمی برای فوتبالیست‌های جوان خواهد بود زیرا به آنها آموزش خواهد داد. با حضورش تیم رشد زیادی خواهد داشت.

ژاوی هنگام امضای قرارداد با لحن شوخی گفت که به او پیام دادی.

من اغلب با ژاوی صحبت می‌کنم. ما با هم دوست هستیم، خیلی چیزها را با هم در میان گذاشتیم و از زمانی که او رفت با هم ارتباط داشتیم. یادم نیست در پیام به او چه گفتم، این قدم جدید را به او تبریک گفتم و برایش آرزوی سلامتی کردم. مطمئناً خیلی خوب کار خواهد کرد. زیرا چیزهای زیادی می‌داند و فردی سخت کوش است.

آیا با کومان رابطه برقرار می‌کنی؟ فکر می‌کنی رونالد کومان مسئول شرایطی بود که تیم تجربه می‌کرد؟

همیشه نسبت به مربیان بی‌انصافی صورت می‌گیرد. رفتار با کومان و والورده ناعادلانه بود. وقتی نتایج بدی به دست می‌آید، ساده‌ترین کار این است که مربی را هدف بگیریم و او را عوض کنیم. کومان در زمان بسیار سختی به باشگاه رسید که بازیکنان مهمی از آن رفته بودند اما او بسیاری از بازیکنان جوان را نیز حذف کرد. همانطور که به شما گفتم، همیشه ساده‌ترین کار سرزنش مربی است.

مسی: «راموس» شخصیت بزرگی دارد؛ رفتار با کومان و والورده ناعادلانه بود

آیا بازگشت دنی آلوز تو را شگفت زده کرد؟ فکر می‌کنی او می‌تواند به تیم کمک کند؟ 

حقیقت این است که بازگشتش مرا شگفت زده کرد. فکر می‌کنم می‌تواند یک افزوده خوب باشد، همانطور که در مورد ژاوی می‌تواند برای جوانان مهم باشد. او به رشد آن‌ها کمک می‌کند زیرا دنی یک فرد برنده است و چیزهای زیادی را به اطرافیان منتقل می‌کند. او این کار را با جوانان چه در بازی و چه در تمرین انجام خواهد داد. زیرا با کار روزانه، تعهد و آرزویی که همیشه برای بردن دارد، قرار است در خارج از زمین نیز سهم زیادی داشته باشد.

بارسلونا در خطر عدم صعود به یک هشتم لیگ قهرمانان اروپا قرار دارد. آیا این موضوع شما را ناراحت می‌کند؟

بله، این واضح است که ناراحت می‌شوم. همیشه بهترین‌ها را برای بارسلونا می‌خواهم. یک طرفدار هستم حتی اگر الان آنجا بازی نمی‌کنم. همکاران و دوستانی در این تیم دارم و از آن‌ها می‌خواهم که خوب کار کنند. شک ندارم که بارسلونا برمی‌گردد و صعود می‌کند.

در مورد جدایی او از باشگاه گفته شد که پولی برای فیرپلی مالی وجود ندارد. با نگاهی به گذشته، آیا فکر می کنید دلیل دیگری غیر از آنچه رئیس باشگاه ارائه کرده بود وجود داشت؟

نمی‌دانم؛ من آنجا را ترک کردم و زمان گذشت. چیزی که به من گفتند این است که نمی‌توانند قراردادم را تمدید کنند و نمی‌توانم بمانم. لازم نیست به دنبال مقصران بیشتری باشید یا ببینید چه اتفاقی افتاده است. من به آنچه به من گفتند پایبند خواهم بود و تمام.

لاپورتا در مصاحبه‌ای گفت که به شما و اینیستا برای بازگشت اعتماد دارد. آیا می‌توانید این رویا را محقق کنید؟

به عنوان یک بازیکن؟

در آن زمان مشخص نشد منظورش چه بوده است. اگرچه او بعداً در مصاحبه‌ای گفت که تیم مد نظرش نبوده است. 

همیشه گفته بودم که در یک مقطع زمانی به بارسلونا بازخواهم گشت چون خانه من است و قرار است در آنجا زندگی کنم و بدیهی است که اگر بتوانم به باشگاه کمک کنم، دوست دارم برگردم.

مسی: «راموس» شخصیت بزرگی دارد؛ رفتار با کومان و والورده ناعادلانه بود

خوشحال هستی که با آرژانتین به جام جهانی صعود کردی؟ 

امسال در سطح ملی دیدنی و باورنکردنی بود. توانستم به یکی از اهدافی که هزینه زیادی برایم داشت، یعنی کوپا آمه ریکا، برسم زیرا چندین بار به این هدف نزدیک بودم اما به آن نرسیده بودم. هدف ما صعود به جام جهانی بود که آن را بسیار درخشان به پایان رساندیم. 

آرژانتین در جام جهانی چه نقشی می‌تواند داشته باشد؟

در حال حاضر خیلی خوب کار می‌کنیم. بردن کوپا آمه‌ریکا کمک زیادی کرد زیرا تیم اعتماد به نفس بیشتری بدست آورد. می‌دانیم که هنوز راه درازی در پیش داریم تا یکی از نامزدهای بزرگ در قهرمانی باشیم. ما سعی خواهیم کرد به بهترین شکل ممکن به مسابقات برسیم تا همانطور که در هر بازی انجام می دهیم، به رقابت ادامه دهیم.

آیا دوست داری اسپانیا و آرژانتین را در فینال جام جهانی ببینی؟

بله قطعا. با اسپانیا یا هر تیم دیگری. دوست دارم در یک فینال جدید باشم و به هدف جدیدی برسم. رویاپردازی هزینه ندارد.

مسی: «راموس» شخصیت بزرگی دارد؛ رفتار با کومان و والورده ناعادلانه بود

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha