شتاب‌زدگی در افزایش پذیرش دانشجوی پزشکی مشکلات متعددی به همراه دارد

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی با بیان اینکه شتاب‌زدگی در افزایش پذیرش دانشجوی پزشکی مشکلات متعددی را برای کشور به همراه دارد، گفت: نباید صرفا به دلیل درخواست های مختلفی که وجود دارد نیازهای کشور و پاسخگویی را کنار بگذاریم.

به گزارش روز سه شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت بهداشت، غلامرضا حسن زاده درخصوص مصوبه شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با موضوع اجرایی‌سازی سیاست‌ها و ضوابط اجرایی آمایش آموزش عالی در عرصه سلامت در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر سرانه پزشک و پذیرش دانشجو به میزان سالانه سه تا پنج هزار نفر، به مدت پنج سال، اظهار داشت: بهتر است افرادی که در زمینه سیاست گذاری و شاخص های سلامت تخصص دارند در این باره اظهار نظر و برنامه ریزی کنند.

وی گفت: شتاب زدگی درباره اجرای این طرح مشکلات متعددی را در کشور ایجاد خواهد کرد و ممکن است رشته های گروه پزشکی را هم به برخی رشته های موجود در وزارت علوم تبدیل کند که صندلی کلاس ها خالی مانده اند.

حسن زاده ادامه داد: نباید صرفا به دلیل درخواست های متعددی که وجود دارد نیازهای کشور و پاسخگویی را کنار بگذاریم، لازم است با درایت و برنامه ریزی تصمیم گیری شود.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی تاکید کرد: بهتر است نهادهای مربوطه که در این طرح ذینفع هستند در یک نشست حضور پیدا کرده و در خصوص چگونگی توزیع عادلانه و افزایش ظرفیت، بررسی های لازم را انجام دهند. چنین افزایشی در توان دانشگاه ها نخواهد بود و قطعا دانشگاه ها را با بحران مواجه خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha