نمایشگاه سراسری کشاورزی در بجنورد گشایش یافت

بجنورد- ایرنا- یازدهمین نمایشگاه سراسری کشاورزی، دام، طیور و آبزیان، عصر سه‌شنبه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی بجنورد با حضور ۷۰ شرکت داخلی گشایش یافت.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی در حاشیه گشایش این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نمایشگاه شامل ۸۰ غرفه در فضای نمایشگاهی برپا شده که تا پنجم آذر ماه برای بازدید علاقه مندان دایر است.

اسماعیل شیرغانی هدف از برپایی این ‌نمایشگاه را آشنا کردن بهره برداران بخش کشاورزی با سامانه های نوین و فناوری های روز،  انتقال دانش و فناوری، معرفی شرکت های فعال در حوزه کشاورزی و صنایع وابسته و بازاریابی برای تولیدات آنها اعلام کرد.

وی افزود: این نمایشگاه با حضور  استانهای مختلف کشور برپا شده است که محصولات کشاورزی در بخش های مختلف، انواع نهاده ها، سموم، سامانه های آبیاری نوین، انواع ماشین آلات این بخش، تولیدات دام و طیور، صنایع غذایی، تجهیزات گلخانه ای و انواع گل و گیاه به نمایش گذاشته شد.

شیرغانی اظهار داشت: سازمان ها و اداره های مربوطه و مجموعه های تخصصی در این رویداد حضور دارند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی با بیان اینکه بخش کشاورزی استان خرده مالکی و سنتی است افزود: انواع ماشین آلات و تجهیزات در این راستا نیز با توجه به این مهم در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است و به همین دلیل کمباین ها و تراکتورهای کوچک مقیاس در این فضا عرضه خواهد شد.

خراسان شمالی با جمعیت بیش از ۸۶۳ هزار نفر ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که از این سطح ۳۰۰ هزار هکتار کشتزار است و بیش از ۸۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی در این حوزه فعالیت می‌کنند؛  این استان بیشترین شاغل در بخش کشاورزی را دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha