نقطه قوت جشنواره شعر رضوی همراهی شاعران پیشکسوت است

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به برگزاری ۲۶ دوره جشنواره شعر رضوی گفت: حضور، همراهی و مشارکت پیشکسوتان حوزه شعر کرمان و کشور یکی از نقاط محوری و قوت برگزاری این جشنواره است و باید با ایجاد تدابیری هر سال این همراهی و حضور را در جشنواره داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، محمدرضا علیزاده روز سه شنبه در سومین نشست تخصصی هیات اندیشه ورز بیست و هفتمین جشنواره ملی شعر رضوی استان کرمان افزود: جشنواره ملی شعر رضوی از سال ۱۳۷۳ و به همت جمعی از مدیران و شاعران و فعالان عرصه شعر کرمان پایه گذاری شد و طی این سالها جشنواره شاهد فراز و فرودهای متعددی بوده است، اما برگزاری متوالی و منسجم آن موجب شده این جشنواره به نام کرمان پیوند بخورد.

وی تصریح کرد: افتخار ما کرمانی‌ها است که چنین جشنواره آیینی و مذهبی با این موضوع با اهمیت و در حوزه شعر در استان و شهر کرمان برگزار می شود و افتخار ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خادمی چنین جشنواره ای است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: خوشحالیم چنین جشنواره آیینی و امام رضایی برای ترویج و گسترش مکتب و سبک زندگی رضوی پس از گذشت بیش از ربع‌قرن همچنان با حضور و همراهی شاعران و فعالان عرصه شعر در این استان و سراسر کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به برگزاری نشست تخصصی هیات اندیشه جشنواره شعر رضوی ادامه داد: طی سال‌های گذشته در برپایی این جلسات و هم اندیشی ها وقفه ایجاد شده بود، اما چنین جلسات اتاق فکری در دوره گذشته نیز تشکیل شد و امسال هم در حال برگزاری اتاق فکر جشنواره هستیم.

علیزاده تاکید کرد: اعتقاد داریم نقد منصفانه و نقد درست موجب می شود نقاط ضعف و قوت هر جشنواره شناسایی شود و دوره بعد بر اساس آن‌ها نقشه راه و برگزاری جشنواره از سوی دست‌اندرکاران و ستاد اجرایی جشنواره تهیه و آماده سازی شود.

وی افزود: یکی از آفت‌های جشنواره هایی که به صورت سالاانه و پیوسته برگزار می شوند، تکرار و روزمرگی است که بدون تردید پس از چندین دوره برگزاری موجب ملال و عدم نتیجه مناسب می‌شود و طی سالهای گذشته انتقادها را در خصوص این جشنواره شنیدیم و تلاش کردیم بر اساس انتقادات درست و هدفمند اصلاحاتی در ساختار، شکل و نحوه برگزاری جشنواره ایجاد کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه هدف ما گسترش سبک و سیره فرهنگ رضوی است تصریح کرد: این هدف با بسترسازی جشنواره شعر رضوی تسهیل شده، اما لازم است محصول این جشنواره که اشعار بسیار زیبا و فاخری در حوزه شعر رضوی است از سوی مداحان، وعاظ، سخنرانان، رسانه‌ها، صدا و سیما و فعالان فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد تا با نشر و انتشار اشعار قابل توجه در سطح جامعه، نیت جشنواره که جلب توجه آحاد مردم به فرهنگ منور رضوی است، محقق شود.

سومین نشست تخصصی هیات اندیشه ورز بیست و هفتمین جشنواره ملی شعر رضوی استان کرمان با حضور دبیر این جشنواره و سایر اعضا برگزار شد.

جشنواره شعر رضوی همواره در ایام دهه کرامت برگزار می شد، اما بیست و هفتمین جشنواره شعر رضوی امسال در تاریخ ۳۰ آذر ماه برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha