پنل‌ خورشیدی همراه برای اقلیم‌های مختلف ایران‌ساخت شد

تهران- ایرنا- پنل‌های خورشیدی همراه برای اقلیم‌های مختلف به همت یک شرکت دانش بنیان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایران‌ساخت شد.

به گزارش روز سه شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  با توجه به هزینه های بالای انرژی‌های فسیلی، استفاده از پنل های خورشیدی در کشورهای فناور به راهبردی اجتناب ناپذیر تبدیل شده است.

پکیج خورشیدی همراه، سامانه ای است که به صورت پنل، باتری و واحد شارژ طراحی شده است. این سامانه‌ برق را از طریق نور خورشید ذخیره می کند تا در طول شبانه روز و برای کارهایی که نیاز به برق  دارد از قبیل شارژ گوشی موبایل و تبلت از آن استفاده شود.

این سیستم ایران ساخت به اندازه ای قدرتمند است که می تواند از نخستین لحظه تابش نور خورشید تا غروب، یک پنکه زمینی را به آن وصل کرد و در تمام این مدت آن را روشن نگه داشت،  همچنین وسیله ای کارآمد برای خانواده ها در زمان هایی مانند قطعی برق یا اماکنی که دسترسی به برق ندارند، به شمار می رود.

این پکیج در سه مدل ۵۰ وات، ۱۰۰ وات و ۱۰۰ وات پلاس طراحی شده است. در مدل ۱۰۰ وات آن می توان تا ۱۰۰ آمپر باتری جداگانه به آن وصل کرد و خدمات بیشتری در طول شبانه روز از آن گرفت.

از امکانات این دستگاه سه پنل ۵۰ وات منوکریستال همراه با پایه نگهدارنده، سه لامپ هفت وات با نوردهی بالا به طول سیم چهار متر همراه با کنترل قطع و وصل روشنایی روی دستگاه و سرپیچ است. 

این دستگاه همچنین از دو  یو اس پی برای شارژ موبایل و تبلت با قابلیت اتصال باتری خارجی برخوردار است. صفحه نمایش این دستگاه با نور پس زمینه قادر است اطلاعاتی همچون ولتاژ باتری، اتصال پنل و نمایشگر خروجی ها را نشان دهد.

از دیگر قابلیت های این دستگاه، سادگی حمل آن است که زمینه های کاربردی بسیاری را فراهم کرده است. این دستگاه حتی برای کسانی که در وضعیت های خاص اقلیمی نظیر جنگل و بیابان اشتغال دارند نیز کارآمد است و آنها می توانند تا چند سال از این وسیله استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha