انفجار گاز در شاهین‌دژ به ۳۱ ساختمان خسارت وارد کرد

مهاباد- ایرنا- مسوول سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین‌دژ گفت: انفجار شدید گاز در یک ساختمان مسکونی- تجاری در این شهرستان به بیش از ۳۱ ساختمان مجاور خود خسارت وارد کرد.

مجید نوربیگی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این انفجار صبح امروز به علت نشتی گاز در یک واحد مسکونی-تجاری واقع در فلکه استاد "شهریار" شاهین‌دژ روی داد که موجب تخریب کامل آن شد. 

وی ادامه داد: در این حادثه یک زن که زمان انفجار در این منزل بود به شدت آسیب دیده و وضعیت عمومی وی وخیم گزارش شده و یک نفر دیگر نیز به علت ریزش آوار مصدوم شده است.

مسوول سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین‌دژ اظهار داشت: به علت شدت انفجار بیش از ۳۰ ساختمان و مغازه اطراف این حادثه دچار شکستگی شیشه و ترک خوردگی دیوارها شد.

نوربیگی با بیان اینکه علت اصلی حادثه در دست بررسی است، اضافه کرد: همچنین در این حادثه به ۲ خودرو نزدیک ساختمان منفجر شده نیز خسارت وارد کرد. 

وی تاکید کرد: شهروندان باید هنگام استفاده از وسایل گازسوز احتیاط های لازم را باید انجام داده و برای برخورداری از هرگونه راهنمایی و مشاوره ایمنی با شماره تلفن ۱۲۵ این سازمان در طول شبانه‌روز تماس بگیرند.

هم‌اکنون این سازمان در شاهین‌دژ در قالب یک ایستگاه، ۱۰ نفر پرسنل عملیاتی و با برخورداری از چهار دستگاه خودرو و یک آمبولانس عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.

شاهین‌دژ با ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha