۶۱ پایگاه اورژانس زنجان در طرح زمستانی خدمت رسانی می‌کنند

زنجان - ایرنا - رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان گفت: ۶۱ پایگاه جاده ای، شهری و اورژانس هوایی همزمان با اجرای طرح امداد زمستانی این استان و سایر ارگان‌های متولی امر، آماده خدمات رسانی به مصدومین احتمالی است.

دکتر اصغر جعفری‌روحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس و طبق برنامه ریزی انجام گرفته، همه پرسنل فوریت‌های پزشکی آماده ارائه خدمات در طرح زمستانی بوده و تمهیدات لازم در خصوص فراخوان نیروهای خارج از شیفت جهت مقابله با شرایط بحرانی مرتبط با برف و سرما نیز انجام شده است.

وی اضافه کرد: هماهنگی‌های لازم با مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان نیز  برای  پذیرش بیماران و مصدومان حوادث ناشی از حوادث ترافیکی و زمستانی انجام شده و اورژانس هوایی استان نیز آماده انجام ماموریت در مناطق صعب‌العبور و روستاها است.

این  مسوول ادامه داد: تمامی آمبولانس‌های این مرکز به ویژه  آمبولانس‌های کمک‌دار به تجهیزات فنی زمستانی مجهز شده‌اند و آماده انجام ماموریت در مناطق و پایگاه‌های کوهستانی و برف‌گیر هستند.

 به گفته جعفری اتوبوس آمبولانس اورژانس استان نیز در پایگاه سهند واقع در عوارضی زنجان - تبریز مستقر شده که در صورت بروز سانحه آماده خدمات رسانی به گروههای هدف است، بطوریکه امکان رسیدگی همزمان به ۱۲ مصدوم وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که با اورژانس تماس می گیرند بهتر است ضمن حفظ خونسردی، علت حادثه و تعداد مصدومان و آدرس دقیق را به منظور رسیدن سریع و به موقع آمبولانس و عوامل اورژانس به محل را علام کنند و پس از درخواست آمبولانس نیز تماس را قطع نکرده و منتظر توصیه ها و راهنمایی های کارشناسان مرکز پیام باشند.   

این مسوول میانگین زمان رسیدن عوامل اورژانس در ماموریت های شهری و جاده ای را به ترتیب ۶ و ۱۲ دقیقه اعلام کرد.

به گزارش ایرنا،  طرح امداد زمستانی استان نیز همزمان با سراسر کشور از روز گذشته/ اول آذر/ آغاز شده تا ۲۵ اسفند امسال ادامه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha