سفیرکرواسی: برای تعمیق روابط اقتصادی با ایران تلاش می‌کنیم

همدان- ایرنا- سفیر جمهوری کرواسی در ایران بر تعمیق روابط اقتصادی و سیاسی بین دو کشور تاکید کرد و گفت: تحریم ها، افکار خوب و اهدافی که در این خصوص را داشتیم از بین برد اما برای تقویت و توسعه مراودات دو طرفه تلاش می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، "دراگو اشتامبوک" روز سه شنبه در نشست با فعالان اقتصادی استان همدان اظهار داشت: علاوه بر تحریم ها پاندومی کرونا باعث بروز مشکلاتی در زمینه روابط ایران و کرواسی شد که به جبران این نواقص در آینده امیدوار هستیم. 

وی به سفر رییس جمهوری کرواسی در سال ۲۰۱۶ به تهران اشاره کرد و گفت: نمایندگان ۱۰۰ شرکت ما در این سفر حضور داشتند و تفاهم نامه هایی در زمینه های مختلف منعقد شد. 

سفیر کرواسی در ایران خاطرنشان کرد: ما این توافق ها را به رسمیت شناختیم و پیگیر آنها هستیم که به مرحله اجرا برسد زیرا تقویت مراوده با ایران برای ما بسیار مهم است‌. 

وی به موضوع استقلال کشور کرواسی اشاره کرد و گفت: ایران نخستین کشور جهان بود که استقلال ما را به رسمیت شناخت و ما به این حمایت و پشتیبانی افتخار می‌کنیم. 

اشتامبوک به معرفی ظرفیت ها و توانمندی کشور خود پرداخت و افزود: پذیرای گردشگران ایرانی هستیم تا از چشم انداز زیبای این کشور بهره مند شوند. 

سفیر کرواسی در ایران یادآوری کرد: این نشست پایه ای برای جلسات بعدی و ایجاد زمینه های مناسب همکاری و مشارکت در عرصه های مختلف است.

وی به مشابهت های فرهنگی ایران و کرواسی نیز اشاره کرد و گفت: نام اصیل کرواسی در کتیبه های بیستون آمده است و این نشان از رابطه اصیل و کهن این دو ملت است‌. 

به گزارش ایرنا، فعالان اقتصادی استان همدان محصولات خود را در زمینه تولید فویل و ورق های آلومینیوم، رزین های پلی استر، محصولات گلخانه ای، فولاد، لوله های پلی اتیلن، ماشین ها و ادوات کشاورزی، مواد معدنی، سیمان و تجهیزات آبیاری معرفی کردند تا زمینه صادرات و یا احداث صنایع مربوطه در این کشور فراهم شود. 

سفیر جمهوری کرواسی در ایران امروز به دعوت اتاق بازرگانی به همدان سفر کرد و نشست با فعالان اقتصادی، فعالان فرهنگی و دیدار با استاندار همدان از برنامه های او است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha