ابتلا نخست وزیر فرانسه به کرونا/۵ عضو کابینه بلژیک به قرنطینه رفتند

تهران- ایرنا- رسانه های فرانسه از مثبت شدن آزمایش کرونا «ژان کاستکس» نخست وزیر فرانسه خبر دادند. نخست وزیر بلژیک و ۴ وزیر بلژیکی پس از ملاقات با وی در بروکسل به قرنطینه رفتند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر نخست وزیری فرانسه اعلام کرد، «ژان کاستکس» نخست وزیر این کشور پس از بازگشت از نشست بروکسل به کرونا مبتلا شده است.

دولت بلژیک از قرنطینه و آزمایش کرونای «الکساندر دی کرو» نخست وزیر بلژیک و ۴ وزیر بلژیکی که در نشست امنیتی بروکسل با حضور ژان کاستکس شرکت داشتند، خبر داد.

کاستکس که در حال حاضر در قرنطینه به سر می برد، نشست روز گذشته (دوشنبه) در مورد ناآرامی های گوادلوپ را از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کرد. نخست وزیر فرانسه همچنین از مثبت شدن آزمایش دختر ۱۱ ساله خود خبر داده است.

به گزارش شبکه ب. اف. ام تی وی فرانسه، «الکساندر دی کرو» نخست وزیر بلژیک پس از ملاقات با امانوئل مکرون در دسامبر ۲۰۲۰ و مثبت اعلام شدن تست کرونای رئیس جمهوری فرانسه نیز چند روز مجبور شد در قرنطینه سپری کند.

شبکه "ب. اف. ام تی وی" فرانسه گزارش داد: موج پنجم کرونا در فرانسه به سرعت درحال گسترش است و شمار افراد مبتلا به کرونا طی یک هفته ۹۱ درصد افزایش یافته است.

«گابریل اتل» سخنگوی دولت فرانسه با اشاره به قرمز بودن شاخص های کرونا در آستانه سال نو میلادی هشدار داد: موج پنجم کرونا به طرز «برق آسایی» در حال گسترش است.

از آغاز بحران شیوع کرونا تاکنون در فرانسه بیش از ۷ میلیون و ۴۲۰ هزار نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که از این میان بیش از ۱۱۸ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha