کشورهای منطقه با الگوگیری از تفکر بسیجی مقابل استکبار قد علم می‌کنند

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی به مناسبت هفته بسیج نوشت: امروز کشورهای منطقه با الگوگیری از تفکر بسیجی و برای استقلال و عزت خود در مقابل استکبار قد علم می‌کنند؛ لذا هفته‌ بسیج فرصتی برای زنده نگه داشتن ارزش‌ها، روحیه و معرفت بسیجی بین آحاد ملت، به ویژه نسل جوان است.

به گزارش روز سه شنبه گروه علم و آموزش ایرنا از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سید سعیدرضا عاملی در ابتدای این پیام آورده است: بدون تردید دوراندیشی، هوشیاری و درایت بی‌نظیر حضرت امام خمینی(ره) در تأسیس این نهاد مقدس و هدایت و تدابیر روشنگرانه رهبر حکیم انقلاب اسلام اساسی‌ترین عامل خنثی‌سازی توطئه‌ها در مقابل انقلاب اسلامی بوده و حوادث این چهل‌واره انقلاب اسلامی و نقش فعال بسیج در آنها، گواهی روشن بر درستی این تصمیم بوده است.

عاملی تاکید کرد: بسیج یکی از برکات انقلاب اسلامی و از پدیده‌های شگفت‌آور و نوآورانه است که امام عظیم الشأن ما با دید الهی خود، با حکمتی که خدای متعال به او ارزانی کرده بود، برای کشور، ملت و انقلاب ما به یادگار گذاشت.

وی در ادامه این پیام افزود: بسیج، قلعه مستحکمی به گستره تمامی آزادی‌خواهان است که وظیفه‌ حفظ امنیت، رونق معیشت، تحکیم فرهنگ و فضیلت، آبادانی و رشد و شکوه و عظمت مادی و معنوی را برعهده دارد. در این مکتب، انسان‌ها با خالی کردن دل خود از هواها و اغراض شخصی، به خدا و منافع خلق خدا می‌اندیشند و اقتدار و امنیت جامعه را نه در سایه در یوزگی قدرت‌های بیگانه، بلکه از رهگذر اتکا به توانایی‌های خویش جست و جو می‌کنند.

عاملی نوشت: بسیج مکتبی است که احساس آمیخته‌ با عقلانیت؛ حرکت و عمل آمیخته‌ با مبنای فکری؛ عمل‌گرایی همراه با آرمان‌گرایی؛ دیدن افق‌های دور دست؛ تقویت و تحکیم باورهای فرهنگی و اعتقادی و فضایل اخلاقی، حراست از اصل انقلاب، هویت انقلاب و دستاوردهای انقلاب‌ را در شجره خود به همراه دارد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این پیام تصریح کرد: بسیج بیش از آنکه مبتنی بر سازمان رزمی باشد، دارای فرهنگ و تفکر است و شالوده اصلی سازمان بسیج را همین فرهنگ و تفکر تشکیل می‌دهد.

عاملی در این پیام بیان کرد: اینجانب با گرامیداشت هفته‌ بسیج، یاد و نام شهدای والامقام و گمنام بسیجی را ارج نهاده و ضمن عطف توجه تمامی مدیران کشور به ظرفیت عظیم فرهنگی و دانشی این نهاد در گام دوم انقلاب اسلامی، از خدوند متعال توفیق و سلامتی برای همه بسیجیان و به‌طور خاص رهبر حکیم و بسیجی انقلاب اسلامی را از خداوند متعال مسئلت دارم.

۲۹ آبان تا ششم آذر هفته بسیج نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha