۲ آذر ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۶
کد خبرنگار: 3115
کد خبر: 84551924
۰ نفر

برچسب‌ها

متهمان قاچاق دام به کشورهای خلیج فارس دستگیر شدند

شیراز- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: پنج نفر از اعضای باند سازمان یافته به اتهام قاچاق هشت هزار رأس دام مولد به کشورهای حوزه خلیج فارس دستگیر شدند.

مرکز رسانه قوه قضائیه سه‌شنبه از قول حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی اعلام کرد: دو تن از متهمان اصلی این پرونده از کارکنان دامپزشکی دو شهرستان شمالی و جنوبی استان فارس هستند.

رییس کل دادگستری استان فارس ادامه داد: این افراد با سوءاستفاده از موقعیت اداری و اخذ رشوه زمینه قاچاق دام‌های مولد در سطح وسیعی را ایجاد کرده بودند که با رصد اطلاعاتی و تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و با دستور قضایی بازپرس ویژه دادسرای انقلاب شیراز دستگیر شدند.

وی گفت: عوامل این باند قاچاق سازمان یافته با فعالیت‌های خود در استان‌های لرستان، ایلام و خوزستان دام‌های مولد را جمع آوری و به شمال استان فارس منتقل می‌کردند و پس از تخلیه دام‌ها در شمال فارس و پلاک سازی و تنظیم صورت جلسه صوری پس از خروج محموله‌های دام‌های مولد از مدار رصد سازمانی، دام‌ها را به جنوب استان فارس و در نهایت کشورهای جنوبی خلیج فارس منتقل می‌کردند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی اضافه کرد: تاکنون ۱۳۰ میلیارد ریال سوءاستفاده مالی توسط کارشناسان در فرایند قاچاق محموله‌های دام مولد کشف شده که این میزان با توجه به سوءاستفاده قاچاقچیان از منابع اعتباری بانک‌ها و تسهیلات اعطایی به دامداران افزایش خواهد یافت.

رئیس کل دادگستری استان فارس با تأکید بر اینکه میزان دقیق سواستفاده این افراد در دست بررسی است بیان کرد: ضمن بازداشت پنج تن از عوامل این قاچاق سازمان یافته با دستور قضایی متهمین با نظارت بازپرس ویژه دادسرای انقلاب اسلامی شیراز پس از تفهیم اتهام روانه زندان شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha